לימודי שוק ההון במכללת נתניה


אם אתם מתעניינים בכספים, בנקאות או בורסה אז אולי כדאי שתשקלו לימודי שוק ההון. הכסף הוא מה שמסובב את העולם ומני ע את הכלכלה והאנשים. עולם הכספים הוא עולם המורכב ממערכת של יחסי גומלין הפועלים תחת כוחות השוק ואינטרסים כלכליים. אם אתם רוצים להבין איך עולם הכספים מתנהל אז לימודי שוק ההון הם התחום המתאים עבורכם.

לימודי שוק ההון נוגעים למערכת הבנקאית, לענף הבנקאות בארץ ובעולם ומערכת היחסים המורכבת בניהם.  הבנקים הם הרבה יותר ממקום שבו אנו שומרים את הכסף. הבנק מציע שירותים פיננסים שונים, אשר תמיד נמצאים תחת שינוי והתחדשות. השירותים הפיננסיים תמיד עוברים התאמה לשוק הדינאמי ולרגולציות המשתנות.  בלימודי שוק ההון תוכלו ללמוד איך עובדת המערכת הבנקאית, מהם המכשירים הפיננסים השונים שהיא מציעה ואיך להשתמש בהם. מושגים כמו ריבית נומינאלית אל מול ריבית ריאלית,  שער הדולר וסל המטבעות או אינפלציה יהיו הרבה יותר נהירים וברורים לאחר שתלמדו על שוק ההון.

עבור מי שאינו עוסק בשוק ההון מושגים כמו בורסה, השקעות ומניות נשמעים כמו סינית. בלימודי שוק ההון תוכלו ללמוד על הבורסה ועל תהליכי גיוס הון בבורסה. בעולם העסקים של היום חברות אינן עוסקות רק בייצור ומכירת המוצר אלא מנהלות פעילות ענפה בשוק ההון. ישנן אפילו חברות אשר כל פעילותן היא בשוק ההון. בלימודי שוק ההון תוכלו ללמוד על הנפקת חברות בבורסה, ערכי מניות, דיבידנדים, שלדים בורסאיים, השתלטות על חברות ועוד.

מהן אפשרויות העבודה בלימודי שוק ההון?

באופן טבעי הבנקים וחברות ההשקעה הן התשובה הראשונה; לימודי שוק ההון נותנים לעם את הכלים לפתוח בקריירה בנקאית. הבנקים הם מקום שבו אפשר לפתח קריירה ארוכת טווח ולהתקדם לתפקידי מפתח. אך הבנקים הם אינם מקום העבודה היחידי עבור בוגרי לימודי שוק ההון. כפי שכבר הזכרתי בעולם העסקים של היום הכל עובר דרך שוק ההון וכל חברה משתמשת במכשירים פיננסיים. לכן בחברות רבות יש צורך באנשים אשר מבינים בשוק ההון לתפקידים שונים בחברה. חברות רבות מחזיקות בנכסים ותיקי השקעות ולכן תמיד יהיה להם צורך במומחים לשוק ההון.

בוגרים של לימודי שוק ההון יכולים להשתלב בבנקים, חברות ביטוח, משרד האוצר ומשרדי ממשלה שונים, גופי מחקר פרטיים, לאומיים ובינלאומיים. חברות השקעות, חברות לייעוץ, מחלקות כספים של חברות שונות בכל התחומים, חברות בתחום הנדל"ן ועוד. גם אם אינכם מעוניינים לעסוק בשוק ההון, עדיין הלימודים בתחום יעניקו לכם כלים אשר יעזרו בתפקידים ניהוליים שאולי תקבלו בעתיד.

עקב תקנות הרשות לניירות ערך הורדנו את האפשרות להגיב לפוסטים.
רוצה ללמוד לסחור? יש לך שיטת מסחר ונמאס לך לשבת מול המחשב? - כנס לדף המוצרים כדי לקבל פתרון  
 


Comments Closed