לימודי שוק ההון, כל אחד יכול

הבאים לרכוש השכלה בכל תחום, הינם אנשים אשר מגיעים בעיקר עם כוונות והרבה רצון טוב לספוג מהתחום בו בחרו,  לימודי שוק ההון מאז ומתמיד נתפסו כשגורים בפני כלכלנים והחברה הגבוהה, לא כך הוא הדבר כיום .

אנשים רבים רוכשים השכלה בכל מיני תחומים שונים, חלקם מעדיפים לעשות זאת באוניבסיטאות וחלקם הלא מועט ואולי עולה על השאר במכללות השונות, לימודי שוק ההון שהינם במרוצת השנים לימודים מאתגרים במיוחד, סוחפים אחריהם המונים מכל קצוות העולם, מה אם כך גורם לרבים לרכוש השכלה או קורס בשוק ההון ?

כמה סיבות משמעותיות והראשונה שבהם היא האפשרות להגיע לתחום שנחשב במשך שנים רבות מנת חלקה של החברה הגבוהה, גם ללא ידע מוקדם, גם אם הינך עוסק כיום בשרברבות או הגעת לגיל פנסיה בשעה טובה, אתה יותר ממוזמן להיכנס לתחום המסחר הפופלארי בעולם ולהתחיל את השלבים הראשונים ללא ידע מוקדם .

כמה מאיתנו רואים גם היום את ערוצי החדשות וכאשר מגיע החלק הכלכלי או שמא תוכניות הכלכלה, מביעים פרצוף חמוץ למראה הגרפים הלא מוכרים, או שמות הכינוי של זירות המסחר השונות בעולם ומתחמי הבורסה בשונים, עם ספיגת כמה שיעורים בלימודי שוק ההון, כל אחד יכול להבין את המושגים הבסיסיים הללו ואף יתרה מכך להתחיל להיות ממש חלק מכך .

לימודי שוק ההון מהווים היום חלק נכבד מהתחום הפופולארי הגדול שנקרא שוק ההון, כל העת משתנים דברים ורבים אפילו מהמקצוענים בתחום אשר ממשיכים לקחת קורסים בשוק ההון ולהתמקצע, יש מספר שלבים שצריך לעבור בלמידה את שוק ההון, מתחילים כמו בכל דבר בחיים בצעדים הראשונים, וממשיכים הלאה, לאלה המעוניניים להפוך זאת למקצוע עיקרי יש גם כן פתרונות, לימודי שוק ההון אם כן מיועדים לאלה אשר באמתחתם רצון ולאלה הרוצים לסחור רצוי שיביאו איתם הרבה מכך .

מסחר אוטומטי

עידן טכנולוגי מתקדם מביא אחריו הרבה חידושים והמצאות, בתחום שווקי ההון הסוחרים אט-אט נחשפים למסחר אוטומטי וכיום מיליוני בני אדם הסוחרים בשווקים השונים משתמשים בו .

אם כן מהו המסחר האוטומטי ?

מסחר אוטומטי, הינו מסחר בו הסוחרים כלל לא חייבים להיות פעילים פיזית מול המחשב ולהיות עם אצבע על הדופק כל זמן שישנו מסחר, יתרון משמעותי, שניתן בו להמשיך בשגרת חיים נורמלית ולא להשתעבד למסך המחשב כל היום, אם כן עולה השאלה מה תפקידו של הברוקר כאן ? תפקידו של הברוקר הוא קודם לספק את הגישה למערכות הממוחשבות שיאפשרו את המסחר האוטומטי ולאחר מכן הובלת התהליך וליווי .

יתרונות המסחר האוטומטי

ראשית, מסחר מצריך הרבה אנרגיות מהסוחרים בשוק ההון, זה כמובן תלוי באיזה סוג מסחר, אך בין האגרסיביים למתונים עדיין ישנו הסוחר שצריך לבדוק כל אימת שיתאפשר לו מה קורה עם הכסף שלו, מסחר אוטומטי הוא כזה שביצוע הפעולות הינם ממוחשבות עפ"י הגדרות מתאימות לאותו הסוחר וכך מתבצע מסחר ע"י רובוט ( תוכנת מחשב ) יתרון נוסף הינה העובדה כי במסחר אוטומטי, ישנו מסחר פרופר אשר משמעותו מבלי התייחסות לגורמים אחרים, הרבה מהפסדים שקורים אצל בני אנוש בניגוד לתוכנת מחשב, הינם תוצאה של רגשות, סוחרים רבים נוטים לפעול בצורה שגויה ולא משקפת את אופי המסחר ובכך מביאים על עצמם הפסדים .

למי מתאים מסחר אוטומטי ?

מסחר אוטומטי מתאים לכל מי שמעוניין לסחור, גם לאלו הנמצאים מול המחשב באופן קבוע ובמיוחד לאלו הסוחרים במקביל לעבודתם והמסחר אינו המקצוע שלהם, אחת היתרונות שצוינו למעלה היא העובדה כי במסחר אוטומטי, הינך ממשיך לחיות את חייך באין מפריע ותוכנת המחשב ממשיכה לעבוד עבורך .

כיד המכונה יודעת מה טוב בשבילי ?

במסחר אוטומטי, ההגדרות אינן אוטומטיות ותוכנת המחשב אינה מנחשת את מה שטוב לסוחר שהיא רשומה עליו, אלא הגישה למערכות, אשר ניתנת לסוחר מבית ההשקעות, מוגדרת כך שהיא מותאמת עפ"י אמות המידה המקובלות על הסוחר ועל הברוקר שאחראי עליו, כמו כן תוכנת המחשב בניגוד לסוחר בן- אנוש יודעת לשפר את עצמה תמיד, מגיבה מהר יותר ובנוסף גם יודעת לנתח ולאסוף נתונים ממומחים בתחום המסחר בו היא פועלת .

שיטת ניהול כספית

באדיבות ‎Roman Berlin‎

להורדת הקובץ אקסל 

שיעורים מנטאליים

סוף שבוע ארוך ללא מסחר??
הכנו לכם שני שיעורים בבלוג http://g6trader.co.il/
חג שמח, שבת שלום וסוף שבוע מדהים לכל הסוחרים

שיעור על סטופים

שיעור מנטלי על עודף בטחון עצמי