סיטיגרופ צנחה 8% – האם היום היא תתקן?

ענקית הפיננסים סיטיגרופ דיווחה אמש על תוצאות מאכזבות ברבעון הרביעי של 2011, ונאלצה לראות את המשקיעים זורקים את מנייתה לנפילה של 8.2%. האם מדובר בתגובת יתר קיצונית, שתתוקן היום, או שהמשקיעים צפויים להעניש את סיטיגרופ לתקופה ארוכה?

על רקע יום ירוק בשוקי העולם, עם עליות בכל המדדים המרכזיים של אירופה וארה"ב, שנעו בין טיפוס צנוע של 0.4% ב-S&P 500 לבין קפיצה של 1.8% במדד הדאקס הגרמני, היתה מניה אחת שבלטה לשלילה: מדובר כמובן במנייתה של ענקית הפיננסים סיטיגרופ, שנשלחה בידי המשקיעים לספק צניחה, ספק התרסקות שעלתה לה 8.2% מערכה.

מה גרם דווקא לסיטיגרופ, מתאגידי הבנקאות הגדולים בעולם, לרשום כזו נפילה ודווקא ביום ירוק? מדובר כמובן באכזבה מדו"ח הרבעון הרביעי שפרסמה סיטיגרופ, אתמול מיד לפני פתיחת המסחר בוול-סטריט.

סיטיגרופ דיווחה על הכנסות של 17.2 מיליארד דולר, ועל רווח נקי בשורה התחתונה אשר הסתכם ב-1.2 מיליארד דולר, אבל גם אם כל אחד מאתנו היה שמח להרוויח עשירית האחוז מהסכום הזה, המניות בוול-סטריט כלל אינן נשפטות על פי הסכומים האבסולוטיים שהן מציגות. הכנסות סיטיגרום מהוות נפילה של 7% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, ובשורה התחתונה רושמת החברה נסיגה מדאיגה עוד יותר של 11%, אבל גם הירידות הללו אינן מסבירות את הנפילה החדה במניה.

אז מדוע נפלה המניה? כמו תמיד בוול-סטריט, הסוחרים והמשקיעים שפטו את הדו"ח הרבעוני של סיטיגרופ לא במספרים אבסולוטיים, ולא בהשוואה לרבעון מקביל או קודם, אלא אך ורק בהשוואה לציפיות, כפי שהן באות לידי ביטוי בממוצע תחזיות האנליסטים המכסים את החברה.

18 האנליסטים אשר ניפקו תחזיות לשורה העליונה של תאגיד הבנקאות המפורסם, ציפו בממוצע להכנסות של 18.5 מיליארד דולר ברבעון הרביעי, שמשמעותם כי החברה תצליח להציג צמיחה קלה בהכנסות בהשוואה לרבעון המקביל. כאמור, האנליסטים התבדו כשסיטיגרופ דיווחה על הכנסות של 17.2 מיליארד דולר, ירידה של 7% בהשוואה לרבעון המקביל.

לא פחות מ-20 אנליסטים ניפקו תחזיות לגבי השורה התחתונה של סיטיגרופ, והם ציפו בממוצע לרווח נקי של 49 סנט למניה, כלומר 1.5 מיליארד דולר, ועלייה משמעותית ביחס לרבעון הרביעי בשנה שעברה. בפועל, כאמור, הציגה סיטיגרופ רווח נקי של 1.2 מיליארד דולר, שהם 38 סנט למניה, ונפילה משמעותית ביחס לרבעון המקביל.

אלא שכל זה הוא כמובן היסטוריה, מבחינת שוק ההון. את המשקיעים, וזה בוודאי נכון לסוחרים באופציות דיגיטליות, מעניין אך ורק העתיד. יום ירוק נוסף בשוקי העולם, חדשות חיוביות בסקטור הפיננסים, או הצגת תוכנית עסקית חדשה בידי בכירי הבנק, עשויים כולם לשלוח היום את סיטיגרופ למגמת תיקון, ולסייע לה להחזיר לעצמה לפחות חלק ממה שאיבדה. ומאידך, המשקיעים עלולים להמשיך ולהעניש את המניה, ולשלוח אותה לירידות נוספות או לכל הפחות להשאיר אותה בהקפאה ברמת המחירים הנוכחית בתקופה הקרובה.

אגב, מעניין לציין מניה אחרת שעשתה אמש את המסלול ההפוך במהלך יום המסחר בוול-סטריט: מדובר בחברת אבטחת המידע הישראלית צ'ק-פוינט, שהציגה דו"ח רבעוני מפתיע לטובה וקפצה בהתאמה קרוב ל-8%.

לצערנו, עדיין אין אופציות דיגיטליות על מניית צ'ק-פוינט, אבל הסוחרים באופציות בינאריות ירצו בוודאי להמשיך לעקוב בדריכות על המשך עונת הדיווחים לקראת שני דו"חות מעניינים במיוחד שיתפרסמו מחר: הדו"ח הרבעוני של גוגל וזה של מיקרוסופט. לפי ממוצע תחזיות האנליסטים, צפויה גוגל להציג הכנסות של 8.4 מיליארד דולר, שיתורגמו לרווח נקי של 10.5 דולר למניה, בעוד מיקרוסופט אמורה לפי ההערכות לדווח על הכנסות של 20.9 מיליארד דולר, ועל רווח נקי של 76 סנט למניה. מאמינים שאתם יודעים האם גוגל ומיקרוסופט יפתיעו לטובה או לשלילה? באמצעות מסחר באופציות דיגיטליות, תוכלו להרוויח מזה הרבה כסף.

המסלול להפוך לסוחר מצליח

באדיבות ‎ד"ר שי סולן

דרך להפוך סוחר מצליח בשוק ההון ארוכה, יקרה, מתסכלת, רבת מהמורות, והרוב המכריע של המתחילים בה לא זוכים להגיע לסיומה המוצלח. לאלה המעוניינים להתחיל במסלול או שנמצאים כבר בתוך התהליך של לימוד והתמקצעות במסחר בשוק ההון, ריכזתי את אבני הדרך המרכיבות את המסלול להפוך לסוחר מצליח.

התהליך הטכני:
מטרתו של התהליך הטכני היא להביא למצב שלסוחר יש אסטרטגיית מסחר המעניקה לו "יתרון", כלומר, כזו היודעת לייצר רווח מספק באופן עקבי. התהליך הטכני כולל חמישה שלבים:

1. מחקר ופיתוח – בשלב זה הופכים רעיון גולמי לאסטרטגיה מוגדרת ומקיפה. מנתחים הרבה אינדיקאטורים, מתנדים ושילובים שלהם, תוך ביצוע ניתוחים סטטיסטיים כדי לגבש את האסטרטגיה שתענה על כל הקריטריונים הבאים: (1) תהיה בעלת תוחלת רווח חיובית, (2) רמת הסיכון הכרוכה בה תהיה מקובלת על הסוחר, (3) תתאים למאפיינים של הסוחר.

אסטרטגיה נכונה מגדירה באופן חד-משמעי את כל המשתנים הבאים: באיזה שוק ובאיזה שעות סוחרים, באיזה time frame סוחרים, כיצד בדיוק נקבע הטריגר לכניסה לטרייד, מהוא הטריגר המדויק למימוש הפסד, היכן או כיצד נקבע יעד הרווח / מימוש, מה היא הכמות איתה נכנסים לכל טרייד, כיצד נדע אם האסטרטגיה שגויה.

2. בדיקת האסטרטגיה ב- demo – גיבוש אסטרטגיה על סמך ניתוחים סטטיסטיים של נתונים היסטוריים אינה מספקת. לאחר גיבושה יש צורך לבדוק אותה באופן שוטף באמצעות תכנת demo או "מסחר על הנייר".

למסחר בתכנתdemo  יש את היתרון של תרגול הגוף לבצע את הפעולות באופן מעשי. בנוסף, בהתאם לרמת התחכום של תכנת ה- demo, עשויים להתגלות פערים בין הניתוח התיאורטי ליישום אסטרטגיית המסחר בפועל. רק לאחר שמסחר ב- demo הוכיח את רווחיות האסטרטגיה (במסחר יומי לפחות שלושה חודשים רצופים של רווחים) ניתן לעבור לשלב הבא.

3. התחלת מסחר בכסף – מעבר ממסחר בתכנת demo למסחר בכסף ממשי מבטא שתי קפיצות מדרגה: (1) מנטאלית – כעת הרווחים וההפסדים הם של כסף אמיתי כך שהחמדנות והפחד מהפסד הופכים לאמיתיים, (2) טכנית – עמלות, מרווחים בין מחיר קניה למכירה, גלישות מחיר, מהירות תגובה, אי ביצוע פקודות וגורמים טכניים נוספים גורמים לפער בין הרווחיות התיאורטית לרווחים בפועל. מסיבות אלה התחלת המסחר בכסף חייבת להיעשות בסכומים מינימאליים.

4. הגדלת הסיכון – בהנחה שאסטרטגיית המסחר ואופן הוצאתה לפועל על-ידי הסוחר מוכיחים את עצמם, חשבון המסחר יצבור רווחים באופן עקבי, כך שניתן להגדיל את הסיכון. הגדלת הסיכון חייבת להיעשות בהדרגה כדי לוודא שהסוחר יכול להוציא לפועל את תכנית המסחר באופן מדויק גם לנוכח הרווחים והסיכונים ההולכים וגדלים.

5.  הרחבת / שיפור / שדרוג אסטרטגיית המסחר – שלב זה מתרחש לאחר שהשלב הקודם הושלם בהצלחה, והסוחר מעוניין להגדיל את רווחיו על-ידי שימוש באסטרטגיית המסחר שלו בשווקים נוספים, הוספת תבנית מסחר נוספת או ביצוע ליטוש נוסף באסטרטגיית המסחר. כל שינוי באסטרטגיית המסחר, ליטוש שלה או הוספת תבנית נוספת מחייבים חזרה לשלב מס. 1 (מחקר ופיתוח) ומעבר דרך כל הנתיב.

ממדי פיתוח נוספים:

1. פיתוח משמעת – משמעת, קרי היכולת להוציא לפועל את אסטרטגיית המסחר באופן מדויק ו- "אוטומטי", היא תנאי הכרחי לכך שהרווחים בפועל יהיו דומים לרווח התיאורטי שאסטרטגיית המסחר יודעת לייצר. תנאי בסיסי, אם כי לא תמיד מספק, לרכישת המשמעת הוא ביטחון באסטרטגיית המסחר. ביטחון כזה נוצר לאחר חודשים רבים של מסחר ב- demo ולאחר מכן בסכומי כסף קטנים.

2. התגברות על אתגרים מנטאליים / פסיכולוגיים – לכל אדם יש תבניות מנטאליות ומאפיינים פסיכולוגיים שעם חלקן נולד ואחרים רכש במהלך חייו. אתגרים ותבניות אלה פוגמים ביכולת להפוך לסוחר מצליח בשוק ההון. האמרות "כדי להצטיין במסחר עלייך להצטיין בהכרת עצמך," ו- "הפסיכולוגיה מהווה 90% מההצלחה במסחר," משקפות היטב החשיבות של ממד זה. כל אדם המעוניין להפוך לסוחר מצליח בשוק ההון חייב להתגבר על האתגרים המנטאליים והפסיכולוגיים העומדים בדרכו, לפתח אסטרטגיית מסחר הלוקחת את השפעותיהם עליו בחשבון, או, לפחות, למצוא את הדרך להשאירם תחת שליטה כך שהנזק שיגרמו יהיה קטן יחסית.

3. רכישת ידע כללי רלוונטי – אני מאמין שבדומה לכל תחום התמקצעות אחר, כדי להפוך לסוחר מצליח יש צורך בידע כללי רלוונטי. ניתוח טכני, יסודות הכלכלה (מיקרו ומאקרו); יסודות המימון; סטטיסטיקה (בעיקר הסתברות); היכרות בסיסית עם כל סוגי השווקים הפיננסיים, הגורמים המניעים כל אחד מהם והקשרים ביניהם; מודלים לקבלת החלטות ועיוותים בתהליכי קבלת החלטות. אין צורך ללמוד נושאים אלה ברמה אקדמית, אך, לדעתי, היכרות עמם חיונית.

לכתבה המלאה לחץ כאן
 

למה המספרים יורדים והמוצרים עולים ?

באדיבות ‎aaa-aaa‎
למה הכסף שלנו שווה פחות ? ואיך משחקים עם המספרים שיציגו תוצאות רצויות ?

כמו שאמרנו אינפלציה היא ירידה בערך הכסף שלנו (להסבר על אינפלציה) אך השאלה שנשאלת מי מחשב את האינפלציה ? והכי חשוב איך מחשבים אינפלציה ? הבכן יש גוף בישראל שנקרא הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה והיא אחראית לפרסם נתונים שונים על הכלכלה הישראלית ביינהם מדד המחירים לצרכן.

איך נכון לחשב אינפלציה: הדרך הנכונה לחשב אינפלציה היא לקחת סל מוצרי בסיס שהצרכן הישראלי צורך ולהשוות אותו סל מוצרים לשנה אחריה

הערה: שיטות לחישוב אינפלציה השתנו עם השנים עד שהגענו לשיטה הנוכחית שאותה הפרט בהמשך אבל קודם שאלתם את עצמכם פעם למה ראש ממשלת ישראל ביבי נתניהו ושר האוצר שטייניץ לא הבינו בתקופת המחאה למה האזרחים זועמים על הכלכלה ? ומאיפה הם מביאים את הנתונים שמצב הכלכלה בישראל מעולם לא היה טוב יותר ,עם שיעור אבטלה מהנמוכים בעולם ,ורווחה כלכלית גבוהה לאזרחים ?

התשובה לקח היא שאם תסתכלו על הנתונים מצב המשק הישראלי מעולם לא היה טוב יותר אבל צער לי לאכזב את מחשבי הנתונים (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) 600 אלף איש שיצאו לרחובות לא משקרים ,אלו הם הנתונים האמייתים של הכלכלה הישראלית.

אז איך היום מחשבים אינפלציה כיום ? השיטה הנוכחית הומצאה על ידי מישל בוסקין והיא כוללת שני מרכיבים עקריים:
1.המרה
2.הנאה בשביל
3.הקטנת חלקו

המרה: הודות לשיטת חישוב זו אנחנו כבר לא מחשבים סל מוצרים זהה משנה א' לשנה ב' זאת אומרת לדוגמה שכיום אם מחיר של דג סלומון עולה השנה ב – 70% אז שיטה זו טוענת שאנשים יחליפו את הדג בחבילת נקניקיות שעולה פחות. אנחנו כבר לא מודדים את העליה במחירו של הסלומון משנה א' לשנה ב' אלה מחליפם את הסלומון בחבילת נקניקיות.

מה רע בשיטת חישוב זו ? אנחנו כבר לא מחשבים את מחיר המחיה בארץ אלא את מחיר ההישרדות.


הנאה בשביל: 
בשיטה זו אנחנו מורידים את השיפור במוצר ממחיר המוצר. בשנת 2003 הבחין מישל שמחירה של טלוויזיה
בחנות היא 329.99$ ובשנת 2004 הוא ראה את אותה טלוויזיה באותה חנות עם שיפור במסך במחיר 329.99$
מישל טען שבגלל השיפור במוצר יש להוריד את המחיר ל 195$ למרות שמחירה בחנות הוא עדין 329.99$ וכך קורה שבפועל הצרכן קונה טלוויזיה ב 329.99$ אבל החישוב באינפלציה הוא על 195$

עם השנים הרחיבו את השיטה וכיום מחשבים בצורה זו מוצרים רבים ,מקררים ,טלוויזיות ,מחשבים ,טלפונים וכו…

הקטנת חלקו: בשיטה זו אנחנו מקטינים את חלקו של המוצר במדד המחירים לצרכן.
לצורך הדוגמה ניקח את מחירי הדיור מכיוון שבנק ישראל לא הצליח להוריד את מחירי הדיור הוא הוריד את חלקו היחסי במדד ,עם משקל הדיור במדד המחירים היה 10% מהמדד אנחנו יכולים להוריד אותו כך שמשקלו במדד יהיה 5% ובכך מחירי הדיור שעלו בשוק לא ישפיעו לנו על מדד המחירים.

רוצים עוד ? טוב אז איך לדעתכם מחשבים אבטלה בישראל לאחרונה דווח שאחוז האבטלה בישראל בשפל היסטורי 5.5%
רק ששכחו לספר שחרדים וערבים לא נכללים בחישוב ,נכון גם בעבר הם לא נכללו בחישוב אבל משקלם באוכלוסיה רק עולה עם השנים.

שאלה נוספת שיש לשאול היא למה לעוות את הנתונים ? בשביל לענות על השאלה יש לשאול שאלה נוספת:
טוב מה היה קורה עם הייתם יודעים שהכסף שאתם מחזיקים ביד שווה פחות ופחות ? אני אישית הייתי רץ לחנויות ומבזבז אותו כמה שיותר מהר כי מחר אני לא יוכל לקנות אייתו מה שאני יכול לקנות אייתו היום. בצורה כזאת אם אזרחי המדינה היו יודעים שערך הכסף שלהם נשחק מחודש לחודש הם היו רצים לחניות וקונים כול מה שרק אפשר ,כתוצאה מכך האינפלציה רק הייתה מחמירה כי הרבה כסף היה נשפך לשוק וכבר אמרנו שאינפלציה היא תוצאה של הרבה כסף רודף אחרי מעט סחורה ושירותים.

אז שנה הבאה שוב נצפה בחדשות וסטנלי פישר שוב יציג את הנתונים המהממים שלו 3% אינפלציה ,שיעור אבטלה נמוך וכו…
מה לעשות זה קצת קשה להודות שמדינת ישראל חברה ב OECD ב 2012 נמצאת באינפלציה כמו של אירן (מעל 8%) וששיעור האבטלה כאן הוא מעל 10%.

מסחר באופציות

במסגרת מאמר זה ניידע אותך אודות חשיבות השימוש במערכת מסחר מתקדמת ככל הניתן כאשר אתה מבצע מסחר באופציות, כמו כן נציג בפניך מערכת מסחר אוטומטי ובסוף המאמר ניידע אותך אודות האפשרות לבצע מסחר בבורסה במסגרת חברות בקבוצת רכישה.

אפיק ההשקעה אופציות מעוף נחשב, לא לחינם, לאפיק ההשקעה הקשה ביותר למסחר בבורסה הישראלית לניירות ערך, למעלה מ 90 % מהסוחרים באפיק השקעה זה מפסידים את כספם. מסחר באופציות מעוף הנו " מסחר סכום אפס " מסחר שבו על כל שקל שאתה מפסיד מישהו אחר מרוויח וההפך, לכן עליך להשיג יתרונות רבים ככל הניתן על מנת להעלות את הסיכויים שלך להרוויח ולהגיע למצב שאתה נהנה מהאפשרות להרוויח לא אחוזים רבים ביום מסחר בודד.

מערכת מסחר אוטומטי  GO4ITRADER  מאפשרת לך לבצע מסחר באופציות באמצעות פקודות מסחר מתקדמות ובכך להעלות משמעותית את הסיכוי שלך להרוויח. במערכת פקודות מסחר אוטומטי רבות, בין היתר תוכל למצוא פקודות סטופ לוס , טייק פרופיט, טריילינג סטופ, מסחר אוטומטי באסטרטגיות ואף ניתנת לך האפשרות לפתחרובוט מסחר אוטומטי בהתאמה אישית.

זה המקום ליידע אותך אודות האפשרות לבצע מסחר בבורסהבאמצעות חברות בקבוצת רכישה, החברות בקבוצה מקנה לכל אחד מהחברים בה עמלות מסחר ושירותי מסחר אטרקטיביים במיוחד , כאילו הוא סוחר בתיק השקעות גדול במיוחד ומבצע הקיף פעילות גבוה במיוחד, כמו כן ניתנת הטבה בלעדית – אפשרות לקבלת מערכת מסחר אוטומטי ללא תשלום !

הנך מוזמן ליצור קשר ולהתחיל לבצע מסחר באופציות בצורה מקצועית ועם תנאי מסחר אטרקטיביים במיוחד.

מסחר אוטומטי  זה GO4IT

 

מכירים את המשפט רצים אחרי הכסף ? בואו לראות למה ?

באדיבות ‎aaa-aaa‎

שמעתם פעם אנשים אומרים אני רץ אחרי הכסף ? הכסף לא מספיק ? אני עובד 24 שעות ועדין אני לא מצליח לחסוך ? 

טוב זה לא סוד שיותר מחצי מאוכלוסיית המדינה אומרים מידי יום את אותם משפטים ,קשה לחיות פה ,אין פה ביטחון כלכלי ,אוכל מהיד לפה …. שאלתם את עצמכם למה ? למה אנשים עובדים ולא מצליחים לגמור את החודש ? האם פעם זה גם היה ככה ?

בשביל לענות על השאלות האלה תפתחו את הלינק הבא הטבלה שלפנכם מייצגת את שיעור האינפלציה משנת 1665 עד 2013 (זהו שיעור מוערך של ארה"ב ) קודם כול נצטרך להסביר מהי אינפלציה ?

אינפלציה: (ההגדרה מתוך ויקיפדיה)
"כוח קניה של המטבע פוחת, כלומר התמורה המתקבלת עבור כל יחידה של המטבע הולכת וקטנה".
אתם מבינים לכסף יש 
כוח קניה ,אינפלציה היא ירידה בכוח הקניה של הכסף שלכם.

אינפלציה = ירידה בכוח הקניה של הכסף
עם הכסף שלכם את יכולים לקנות פחות מזון ,פחות ביגוד ,פחות סחורות ושירותים למיניהם.

למה אתם שואלים ? (אני מעדיף להתמקד בשאלה ששאלנו אבל בגדול)
אינפלציה היא תהליך שבו הרבה כסף רודף מעט סחורות ושירותים זאת אומרת כשממשלה מדפיסה כסף ומשחררת את הכסף לשוק ישיותר כסף שרודף אחרי אותם שירותים וסחורות. כך שכוח הקניה של הכסף יורד.

לדוגמה: כמה תהיה שווה אבן ספיר כשהיא היחידה בעולם ? וכמה תהיה שווה אבן הספיר שיש כמוה עוד 30 מליון ברחבי העולם ? מי תהיה שווה יותר ? כמובן אבן הספיר שהיא היחידה מסוגה בעולם ואין עוד אבן כמוה בעולם תהיה שווה יותר.
אותו הדבר לגבי כסף שיש הרבה כסף בשוק הוא שווה פחות.

תיזכרו, אינפלציה = ירידה בכוח הקניה של הכסף שלכם
אם כן מה קורה אם בחודש דצמבר (ב -12) אני יכניס לכספת 1000 שקל כשהאינפלציה באותו חודש הייתה כ – 30%
(זאת אומרת הערך של הכסף ירד ב 30%) ואני יפתח את הכספת בסוף החודש ?
אני יאבד 300 שקל (חישוב 1000 כפול 30 חלקי 100) מערך הכסף בסוף חודש דצמבר.

זאת אומרת שבסוף החודש אותם 1000 שקל לא שווים בשוק 1000 שקל אלא 700 שקל אחרי חישוב האינפלציה
(1000 ש"ח פחות 300 ש"ח = 700 ש"ח)

בישראל מדד האינפלציה נקרא ממד המחירים לצרכן והוא מפרסם כול חודש את שיעור האינפלציה בארץ לאותו חודש.

עד פה אני מקווה שהבנתם ואם לא זה קצת נושא מורכב אל תתבישו לשאול!

השאלה הגדולה: למה אני רץ אחרי הכסף ?
עכשיו בוא ונסתכל בגרף שמתאר את שיעור האינפלציה אפשר לראות ששיעור האינפלציה ב 1945 עולה ומי 1970 יש עליה חדה בשיעור האינפלציה. מה זה אומר ? העליה החדה מ 1970 בשיעור האינפלציה אומרת שכוח הקניה של הדולר נשחק
דולר 1 קונה פחות סחורה. על הכסף שאתם עובדים וחוסכים אתם מקבלים פחות
(למה מ 1970 ? אנחנו לא ניכנס לזה הפעם)
אתם רצים אחרי הכסף כי לאורך ציר הזמן הכסף שאתם מחזיקים ביד שווה פחות!

האם פעם זה היה אחרת ?
כדי לענות על השאלה נפתח את הגרף ונסתכל משנת 1665 עד 1765 מה אנחנו רואים ?
אנחנו רואים שבתקופה הזאת ( 100 שנה) שיעור האינפלציה היה אפסייי. מה זה אומר ? שיכולת לחסוך בכספת 1000 שקל ואחרי 80 שנה אותם 1000 שקל היו קונים לך את אותם סחורות ושירותים. זה אומר שהייתה תקופה של 100 שנה שלכסף היה כוח קניה שנשמר.

לידע כללי:
אנחנו יכולים לראות בגרף את המלחמות של ארה"ב לאורך 300 השנים. מה שמעניין הוא ששיעור האינפלציה גדל כשיש מלחמות.
וזאת בגלל שכשיש מלחמות הממשלה צריכה יותר כסף כדי לשלם את המלחמה והפתרון הוא בדרך כלל הדפסת כסף מסיבית.

זהו ענינו על השאלה הגדולה למה אנחנו רצים אחרי הכסף.
*המאמר עודכן לצורך הבהרת פרטים

למה המסחר בבורסה היום שונה מבעבר ?

באדיבות ‎aaa-aaa‎

תכירו את תחום האלגו טרייד או באנגלית (High Frequency Trading) = מסחר באמצעות תוכנת מחשב שמבצעת קניה ומכירה של נירות ערך ללא מגע אדם.

החברות המשתמשות באלגו טרייד: החברות שמשתמשות באלגו טרייד היינם חברות ענק שמבצעות מסחר בניירות ערך
(ברמות של מיליארד מניות ליום) גולדמן זאקס ,בנק אוף אמריקה ,בנק לאומי ,בנק פועלים וכו….

איך האלגו טרייד פועל: האלגו טרייד מבצע את פעולותיו על ידי חישובים מתמטיקאים במהירות של מאית שניה על סמך החישוב התוכנה מחליטה האם לקנות או למכור את המניה למחשב לא אכפת האם אשתו של מנהל החברה מתה ,או מה הרקע של מנכ"ל החברה.

החברות בדרך כלל פועלות ליד אזורי המסחר (בורסה או וול סטריט) כדי לקבל מהירות קניה ומכירה של מניות (ככול שהחברה יותר קרובה לבורסה כך הפקודות קניה והמכירה מגיעות למחשב הבורסה יותר מהר). חברות האלגו טרייד יושבות על שרתים חזקים ומהירות האינטרנט שלהם גבוהה מאוד (מעל 1G).

מה הסכנה:ב -6 במאי 2010 מדד הדאו בוול סטריט צנח בכמעט 1000 נקודות ב 50 דקות מסחר.
כיום שחקני האלגו טרייד מחזקים בכ – 70% מן שוק המניות בוול סטריט

מה הנקודה ?
  • הנקודה היא שהמשחק השתנה נכנסו שחקנים חדשים וחזקים לשוק שבכול רגע יכולים לשנות את האלגורית ולהביא לצניחה חופשית בשווקים ,כשהכסף שלך לכוד בפנים.
  • אין להם פיקוח אף אחד לא יודע כיצד האלגוריתם האלה פועלים מלבד יוצריהם.
  • אין להם ערך לשוק הם פשוט טפילים שעושים כסף על פערי השערים במרווח של דקות,הם עושים מניפולציה לשוק יש להם כוח שיכול להטות את השוק לכיוונם.

תוכנית 60 דקות על חברות האלגו טרייד

מערכת מסחר באופציות

במסגרת מאמר זה נדגיש בפניך את חשיבות השימוש במערכת מסחר מתקדמת ככל הניתן במסחר בבורסה בכלל ובאופציות מעוף בפרט, כמו כן נציג בפניך מערכת מסחר אוטומטי אשר מסחר עמה יעניק לך יתרנות יחסיים רבים על פני סוחרים אחרים ובסופו של מאמר זה ניידע אותך אודות האפשרות לבצע מסחר עצמאי בבורסה במסגרת חברות בקבוצת רכישה.

תחום המסחר באופציות מעוף נחשב ל" משחק סכום אפס"  בו על כל שקל שאתה מרוויח סוחר אחר מפסיד וההפך, אי לכך עליך להשיג יתרונות יחסיים רבים ככל הניתן על מנת להעלות את הסיכוי שלך להרוויח, מערכת מסחר באופציותאשר מבצעת פקודות אוטומטיות עשויה להוות עבורך יתרון יחסי משמעותי על פני סוחרים אחרים ותקדם את הסיכוי שלך להשיג תשואה חיובית לאורך זמן.

מערכת מסחר אוטומטי GO4ITRADER מאפשרת לך לבצע מסחר אוטומטי לחלוטין בבורסה הישראלית על בסיס מערכת ה FMR שלך, אינך נדרש לפתוח חשבון חדש או לעבור בית השקעות, כל שעליך לעשות הוא לבקש הרשאות טסקבר מבית ההשקעות או הבנק שאתה סוחר דרכם. במערכת פקודות מסחר מתקדמות ביותר למסחר באופציות מעוף ( ולמסחר ברצף ) בין יתר הפקודות האוטומטיות תוכל למצוא, סטופ לוס, טייק פרופיט , טריילינג סטופ , פקודות עוקובת, פקודו תהנדרכות מחדש, פקודות בהתניית שעון,  פקודות מסחר בשואה ועוד.

במערכת קיימת אפשרות לביצוע מסחר וירטואליאשר יאפשר לך ללמוד לסחור באופציות מעוף מבלי לשלם "דמי לימוד " הסימולטור המסחר מתאים הן לסוחר המתחיל אשר מעוניןי להכיר את אפיק ההשקעה אופציות מעוף והן לסוחר הוותיק אשר רוצה לשפר שיטות מסחר קיימות ולפתח שיטות מסחר חדשות מבלי לשלם " דמי לימוד " לשוק.

בתחילתו של מאמר זה הובטח לך כי ניידע אותך אודו תהאפשרות לסצע מסחר בבורסה באמצעות חברות בקבוצת רכישה, החברות בקבוצת רכישה תעניק לך תנאי מסחר ו שרותי מסחר אטרקטיביים במיוחד כאליו אתה סוחר עם תיק השקעות גדול במיוחד ומבצע הקיף פעילות שך קניה ומכירה של ניירות עךר גדול בסמיוחד, כמו כן עלויות עמלות המסחר הן הזולות בארץ,1.85 שח לאופציות מעוף,0.07-9% ל מסחר במניות וליתר ניירות הערך אשר נסחרים בבורסה הישראלית – קיימת אף הטבה בלעדית – אפשרות לקבלת תוכנת סטופ לוס ללא תשלום

מסחר אוטומטי זה GO4IT