מתכונת המסחר "ללא דסק מסחר" של FXCM

המאמר באדיבות FXCM כמו כן אתם מוזמנים להצטרף לדף בפייסבוק FXCM

שיטת המסחר הייחודית של FXCM, שמבטלה את ניגוד העניינים בין הברוקר לבין הסוחר ומביאה למרווחים מצומצמים, חוללה מהפכה בשוק המט"ח העולמי והפכה את FXCM לאחת הברוקריות המובילות בעולם. אז איך זה עובד? צפו בסרטון הקצר.


לקריאת פרטים נוספים על FXCM

ליצירת קשר עם FXCM

נתוני הנדל"ן הרימו את וול סטריט – מה יקרה באחד העם?

עלייה בלתי צפויה בהתחלות הבנייה בארה"ב שלחה את וול-סטריט לעליות של כ-3%. קודם לכן נצבעה אירופה בירוק, בעקבות נתוני מאקרו טובים והנפקות מוצלחות של אג"ח ממשלתי, אך האם הראלי יימשך גם היום?  כל הסיבות להשקיע היום באופציות  Call על המדדים בתל אביב ובעולם, וכל הסיבות להשקיע דווקא באופציות  Put.

 רכבת ההרים בשוקי העולם נמשכת, ואמש הגיע תור העליות: זינוקים נאים נרשמו אמש בכל מדדי המניות המובילים באירופה ובארה"ב, והם מייצרים רוח גבית ירוקה מאוד לפתיחת המסחר הבוקר באחד העם. בין היתר מדובר בקפיצה של 2.9% במדד הדאו ג'ונס, 3% במדד ה-S&P 500, 3.2% במדד הנאסד"ק. באירופה זינקו הקאק הצרפתי והדאקס הגרמני ב-2.7% ו-3.1%, בעוד הפוטסי הבריטי מפגין איפוק וצניעות אנגליים ומטפס 1% בלבד.

 האם גם היום יימשכו העליות? האם הצבע הירוק ששלט אמש בשוקי חו"ל יכול להעיד על מגמה חדשה? האם הבורסה הישראלית, שנסגרה אמש במגמה מעורבת, עתידה להינעל היום בעליות שערים בולטות? המשקיע האחראי ייזהר מלהסיק מסקנות חפוזות. כדאי לזכור שרק יום קודם לכן, פתחו מדדי וול-סטריט את השבוע הלועזי החדש בירידות שערים. כדאי לזכור גם שבתקופה האחרונה נוטים השווקים הפיננסיים בעולם לתנודתיות מרובה, שלא לומר "מאניה-דיפרסיה" או אפילו "סכיזופרניה".

 אך יחד עם הזהירות, יש גם מקום לאופטימיות. תל-אביב, וגם אירופה, ללא ספק ייהנו הבוקר מרוח גבית ירוקה, גם אם אין בכך כדי להבטיח מה תהיה תמונת המצב בשעת הנעילה בסוף היום. כדאי מאוד להבין לעומק את הסיבות לעליות השערים של יום אתמול, על מנת לגבש הערכה מושכלת לגבי הסיכוי שהעליות יימשכו והסיכון שייעצרו. מסחר באופציות דיגיטליות מאפשר לכם להרוויח גם מירידות שערים.

 את יריית הפתיחה לעליות באירופה, סיפק אמש מדד "ביטחון העסקים" הגרמני, אשר מנסה למדוד את הסנטימנט ואת התחזית העסקית של המנכ"לים בסקטור הפרטי, בכלכלה הגדולה ביותר בגוש היורו. עלייה בלתי צפויה במדד הזה גרמה למדדים המובילים ביבשת לטפס מעלה, כאמור בהובלת המדד הגרמני.

 חדשות טובות נוספות סייעו לבורסות אירופה לרשום יום ירוק במיוחד: הכוונה היא להנפקות אג"ח מוצלחות שביצעו ממשלות ספרד ואיטליה, בריבית נמוכה ביחס לתקופה האחרונה. עוד סייעה לשווקים הידיעה כי הבנק המרכזי האירופי ישיק היום אגרות חוב חדשות ואטרקטיביות, לטווח של 3 שנים עם אפשרות קורצת לפירעון מוקדם.

 בהמשך הערב, כאשר בורסות ארה"ב פתחו את יום המסחר שלהן, חדשות כלכליות טובות נוספות שפכו עוד קצת שמן למדורת העליות: הכוונה היא כמובן לנתוני הנדל"ן המוצלחים והמפתיעים שפרסמה מחלקת המסחר של הממשל הפדרלי. מהנתונים עולה, כי מספר התחלות הבנייה בחודש נובמבר קפץ ב-9.3% ביחס לחודש שקדם לו, בזמן שהאנליסטים ציפו דווקא לקיפאון. ניתן לסחור על וול סטריט באופציות דיגיטליות באיזיטרייד.

 בנובמבר התחילו בבנייתם של 685 אלף מבנים למגורים ברחבי ארצות הברית, יותר מאשר ב-18 החודשים שקדמו לו. עלייה דומה נרשמה גם במספר אישורי הבנייה שהוצאו בנובמבר, נתון המעיד על אופק חיובי לחודשים הבאים.

 כפי שהמלצנו כבר בסקירת המסחר שלנו ביום ראשון, כדאי לעקוב על שורה של נתוני נדל"ן נוספים שעתידים להתפרסם בארה"ב השבוע, אשר אמש נוכחנו כולנו לדעת עד כמה הם יכולים להשפיע על מהלך המסחר בארה"ב ובעולם: היום בערב, בשעה 17:30 שעון ישראל (שעה 10:00 בבוקר שעון ניו-יורק), יתפרסמו נתוני מכירות הבתים הקיימים לחודש נובמבר, ובשוק מצפים שהנתון יעמוד על 5.03 מיליון דירות ובתים, עלייה מינורית במיוחד ביחס לאוקטובר.

 ביום שישי, באותה השעה, יתפרסמו נתוני המכירות של בתים חדשים ובשוק מאמינים כי נמכרו 313 אלף דירות ובתים חדשים, עלייה קלה מאוד ביחס לחודש שעבר.

הפעלה והתקנת רובוט מסחר ב MetaTrader4

באדיבות ‎Roman Berlin‎

סרטון הסבר על הפעלה בסיסית של רובוט מסחר, מי שמתעניין במסחר אוטומטי מוזמן לבקר במעבד הרובוטים שלי בקבוצה:
מסחר אוטומטי במט"ח ושוק ההון – רעיונות ועזרה הדדית

ברננקי איכזב את וול-סטריט – איך יגיבו באחד העם?

השווקים ציפו מבן ברננקי להכריז אמש על תוכנית רכישות שלישית, וכאשר התברר שתוכנית כזו לא עומדת להתממש וול-סטריט עברה לירידות. בעקבות האכזבה בוול-סטריט, ייפתח היום יום המסחר החדש בתל-אביב ובאירופה עם רוח גבית אדומה. כל הסיבות להשקיע היום באופציות  Call על המדדים של תל-אביב, וכל הסיבות להשקיע דווקא באופציות  Put.

 איך עוברים המדדים המובילים בוול-סטריט מעליות של 1% לירידות של 1%, בטווח זמן של פחות משעה? בעולם המרגש ומלא האדרנלין של שוק ההון שום דבר לא צריך להפתיע את הסוחר הוותיק והמנוסה, ובוודאי לא התפנית הדרמטית שהציגה הבורסה האמריקנית אתמול. הפעם, הגורם לפניית הפרסה החדה שביצעה אמש וול-סטריט הוא ברור, וקוראים לו בן ברננקי.

 ברננקי, נגיד ה"פדרל ריזרב", הבנק המרכזי של ארה"ב, פרסם אמש את החלטת הריבית החודשית שלו, לאחר שננעלה ישיבת השוק הפתוח של הבנק. ברננקי השאיר את הריבית על כנה וזה לא מפתיע מכיוון שאין לריבית בארה"ב יותר מדי לאן לרדת, כבר כיום היא נעה בין 0.25% ל-0%. אלא שהשווקים ציפו מברננקי להכריז על התערבות מסוג חדש, על צעד שאפתני שיאפשר להזרים נזילות לשווקים גם ללא הורדת ריבית: השווקים ציפו לשמוע את ברננקי אומר את המילים "תוכנית רכישות שלישית". והציפייה הזו נכזבה.

 מהי "תוכנית הרכישות" הזו, לה חיכו כל כך בוול-סטריט? השווקים ציפו לשמוע מברננקי כי הוא פותח את הארנק הלאומי, ויוצא לרכוש ניירות ערך במסגרת תוכנית רכישות שלישית, בדומה לתוכניות במסגרתן רכש הפד ניירות ערך בסך של למעלה מטריליון דולר, מאז תחילת משבר האשראי בשנת 2008. התוכנית העתידית הזו, עליה לא הוכרז מעולם, עומדת כבר חודשים במרכזן של ספקולציות, הערכות, דו"חות אנליסטים וחלומות של משקיעים בשכבם לישון. אפילו כינוי כבר ניתן לה – QE3, ראשי תיבות של "הקלה כמותית", על מנת להבחין בין תוכנית הרכישות לבין "הקלה מוניטרית", שהיא הורדת ריבית בימים כתיקונם, בהם יש לריבית לאן לרדת.

 כאמור, על האפשרות שהפד יכריז על תוכנית שכזו מדברים בשווקים מזה חודשים. הנגיד ברננקי מעולם לא הכריז כי האפשרות עומדת על הפרק או אפילו רמז על כך, אך גם מעולם לא טרח להזים בצורה ברורה את הרחשים בשוק. לאור ההידרדרות המהירה במשבר החוב האירופי, ציפו רבים בשוק כי ההכרזה על תוכנית הרכישות השלישית תגיע היום, לצד החלטת הריבית החודשית. וכשהציפייה הזו נכזבה, עבר המסחר בוול-סטריט כמעט בבת אחת לצד האדום.

 מבין המדדים האמריקניים, הדאו-ג'ונס היה זה שספג בסוף היום את המכה הקלה מכולם. המדד הוותיק ירד אל מתחת לרמת ה-12 אלף נקודות, אך איבד רק 0.6% מערכו. ה-S&P 500 איבד 0.9%, והנאסד"ק הוביל את הנפילות, עם ירידה של 1.3%. כאמור, המדדים נסחרו מוקדם יותר בעליות שערים של כ-1%. ניתן לסחור על המדדים האמריקאים באמצעות מסחר אונליין באופציות דיגיטליות.

 שאלת השאלות היא כמובן מה יקרה בשווקים היום. כזכור, הנעילה אמש בתל-אביב היתה חיובית. מדד ת"א 100 רשם עלייה של 1%, ות"א 25 העפיל עליו, עם עלייה של 1.3%. כל זה היה הרבה לפני פרסום ההודעה המאכזבת של הפד האמריקני, וכעת הבורסה הישראלית תצטרך להילחם חזק ברוח הגבית האדומה אם ברצונה לרשום גם היום עליות.

 באירופה הנעילה אמש היתה מעורבת. הפוטסי הבריטי רשם עלייה נאה של 1.2%, אך המדדים בגרמניה וצרפת רשמו ירידות מתונות, של 0.2% ו-0.4%, בהתאמה. עלייה במדד אמון המשקיעים בגרמניה חיזקה את העליות בתחילת היום, אך פרסום הידיעה לפיה ממשלת גרמניה מתנגדת להגדלת הגבול העליון לכספים שיוקצו למאמצי החילוץ ביבשת תרמה לנעילה השלילית בחלק מהשווקים. האם היום, בעקבות האכזבה בוול-סטריט, אנחנו צפויים ליום אדום גם באירופה? מאוד ייתכן שזה המצב. אבל איך אמרנו בפתיחה, בעולם מלא האדרנלין של שוק ההון שום דבר לא צריך להפתיע את הסוחר הוותיק. מי שידע את כיוון השוק יוכל להרוויח באמצעות אופציות בינאריות גם מעליות וגם מירידות.

תבניות הרמוניות

תבניות הרמוניות:

המסחר בשוק ההון באמצעות השיטה הטכנית מבוסס על מחזוריות.

"ההיסטוריה חוזרת על עצמה". יש חזרה במקרים רבים ע"י תבניות מחירים שונות.

במאמר זה אדגיש את השיטה ההרמונית על המסחר ואתן ניתוח בזמן עבר של תבניות.

במסחר בתבניות הרמוניות יש מס' כללים , יש צורך להקפיד עליהם ולזהות נכון את התבניות.

השיטה  ההרמונית מבוססת על כלים מתמטיים, דוגמא: החזר פיבונאצ'י , הרחבת פיבונאצ'י , יחסי  צלעות.

מהי תבנית הרמונית?

תנועת מחיר בצורת גלים ABC שאנחנו מזהים. ויש פוטנציאל "לנבא" נכון את הגל הבא. הגל הבא הינו צלע שמתחילה בנק' D.

ישנה אפשרות נוספת והיא לסחור , בסיכון יותר גבוה , את צלע CD. שזו הצלע המשלימה של התבנית. במצב זה , אנחנו "מלווים" את הצמד ל 2 כיוונים.

כיוון ראשון – השלמת התבנית ההרמונית צלע CD.

כיון שני (הפוך) – "ניבוי" הגל הבא של הצלע המתחילה מנק' D.

לפניכם תבנית הרמונית AB=CD .

 תבניות הרמוניות

ולאחר בלימה מדויקת אפשר לראות את הגרף בסיום המהלך:

 תבניות הרמוניות

דוגמא נוספת לתבנית הרמונית –

 תבניות הרמוניות

אותה תבנית בסיום המהלך

 תבניות הרמוניות

יש מס' מסוים של תבניות הרמוניות , שחלקם מאוד פשוטות לזיהוי וחלקן מצריכות זמן מסך ועבודה רציפה וידע של הכללים בשיטה הזו , על מנת שנוכל לזהות בצורה טובה ונכונה את התבניות על הגרף.

ישנם סימנים קטנים שיכולים לשלול תבנית מסוימת. חשוב לדעת את הפרטים הקטנים לפני שמתחילים לסחור בשיטה ההרמונית.

היתרון במסחר ההרמוני:

  1. אין כניסה MARKET. כל העסקאות הן עתידיות בתוך המערכת. אנחנו מחכים שהמחיר יגיע ליעד מסוים ושם אנחנו נפתח עסקה.
  2. מימד הזמן – בהמשך לסעיף 1 , יש לנו הרבה זמן להכניס את העסקה למערכת ללא לחץ רגשי / נפשי / פסיכולוגי. הסוחר לא צריך למהר לשים פקודה. יש מספיק זמן לעבור על העסקה הרצויה.
  3. סיכון / סיכוי יהיה לכל הפחות יחס של 1:1.5 . פחות מזה אין סיבה להיכנס לטרייד. התבניות לרוב בנויות ככה , שהיחס סיכון / סיכוי יהיה לטובתנו.
  4. מונע זמן מסך מיותר , מה שמוביל אותנו בדרך כלל לטעויות פסיכולוגיות נפוצות , למשל – לסגור את העסקה מוקדם מדי או להגדיל את הסיכון ע"י הזזת STOPLOSS. ברגע שיש הוראה בתוך המערכת: מחיר כניסה , סטופ , לימיט. אנחנו לא צריכים לשבת מול המסך. עברנו על הניתוח של התבנית לפני שנכנסנו לעסקה ועכשיו כל שנותר זה להמתין לתוצאות.

תחילת תבנית הרמונית – SHORT:

וככה היא נראית בסיום המהלך של התבנית:

אפשר לראות שהצמד נבלם באזור נק' D (המשיך עוד קצת למעלה) , ומשם ירידה עד לאזור נק' C.

יש צורך בהרבה עבודה מול הגרפים לזיהוי נכון של התבניות. יש פעמים בהם התבנית נראית תקינה אך יש חוקים ברורים שלפיהם צריך לעבוד וכל דבר קטן יכול לגרום לפסילתה.

סבלנות היא מרכיב חשוב שצריך לסוחר להיות.

באופן כללי סבלנות במסחר זה דבר הכרחי על מנת שנוכל לנהל נכון את ההשקעות שלנו. ובמיוחד במסחר תבניות הרמוניות , שאנחנו לפעמים סוחרים היפוכים ולאו דווקא עם כיוון המגמה , הסבלנות היא מרכיב חשוב בדרך להצלחה.

רוצה ללמוד לסחור בעזרת תבניות הרמוניות? בואו ללמוד מהמקצוענים! 
 

מסחר יומי

במסגרת מאמר זה ניידע אותך כיצד אפשר לבצע מסחר יומיבבורסה הישראלית תוך כדי עיסוק בעבודה נוספת, כמו כן תינתן לך אפשרות להצטרף לקבוצת רכישה בעניין עמלות מסחר ושירותי מסחר בבורסה.

בעבר הלא רחוק, מי שהיה מבצעהשקעה בשוק ההוןהישראלי והיה מעוניין לבצע זאת בצורה של מסחר יומי, לא היה יכול לעסוק בעיסוק נוסף מאחר ולא היו קיימות תוכנות למסחר אוטומטי, תוכנות אלה היו שמורות לגופים הפיננסיים הגדולים, לסוחרי מט"ח ולסוחרים בבורסות חול.

כיום עם ההתפתחויות הטכנולוגיות והמגמה ההולכת וגוברת של משקעים בבורסה לעבור ממסחר דרך ברוקר שמנהל להם את תיק ההשקעות למסחר עצמאי, אנו עדים לכך שיותר ויותר סוחרים מנהלים בעצמם את תיק ההשקעות שלהם, עקב כך גם הצורך לתוכנות מסחר אוטומטי עלה.

תוכנת המסחר האוטומטי GO4ITRADER מאפשרת לך לבצע מסחר יומי בצורה אוטומטית לחלוטין, מספיקות 10 דקות של השקעה ביום בהזנת הפקודות והמערכת תבצע את אלגוריתם המסחר שלך בדיוק כפי שרצית. במידה ואלגוריתם המסחר שלך רווחי לאורך זמן אתה יכול המשיך בעיסוק המרכזי שלך ולהכניס הכנסה נוספת דרך מסחר יומי בבורסה הישראלית.

כפי שחברי קבוצות רכישה בתחום הנדלן נהנו מהטבות ומתנאים אטרקטיביים במיוחד, כך גם חברי קבוצת הרכישה בתחוםמסחר בבורסה, לחברי הקבוצה ניתנו הטבות אטרקטיביות במיוחד כאילו כל אחד מחברי הקבוצה סוחר בתיק השקעות גדול במיוחד ומבצע הקיף פעילות של קניה ומכירה גדול במיוחד, בנוסף ניתנת הטבה בלעדית – אפשרות לקבלת תוכנת מסחר אוטומטטי ללא תשלום  !

הנך מוזמן ליצור קשר ולהתחיל לבצע מסחר בבורסה בצורה עצמאית במסגרת חברות בקבוצת רכישה עם כלי מסחר אוטומטי מתקדמים אשר יעלו את הסיכוי שלך להשיג תשואה חיובת במסחר שלך בשוק ההון !

 מסחר אוטומטיזה GO4IT

מסחר אוטומטי במטח

פורום שוק ההון