רשימת מאפיינים של סוחר מוצלח

באדיבות עובד חדוות

כל מי שמתעניין במסחר, מיד שומע "שהרוב המכריע של הסוחרים מפסיד את כספו בשוק ההון". זהו נתון עגום שידוע לכל ולא מחדש לרבים דבר.

יחד עם זאת מתבקשות כאן שתי שאלות:
1. למה אחוז המפסידים כל כך גבוה?
וחשוב מכך, – וזוהי שאלת מיליון הדולר:

2. מי הם החמישה אחוזים שמרוויחים ומה הסוד שלהם? כיצד הם עושים זאת?
כדי לאפיין מי הוא הסוחר המרוויח נעשו בדיקות, מחקרים וסקרים רבים על ידי מצטייני החוקרים והסוחרים בשוק ההון תוך שיתוף פעולה עם מסגרות הכשרה מהמובילות בעולם, בתי מסחר וקרנות ענק.

יחד הם בנו רשימה מאפיינת עבור אותם אנשים הנמנים באחוזים הבודדים של הסוחרים הרווחיים בשוק ההון.
רשימה זו הינה נכס ומתכון להצלחה עבור על סוחר ולכן אנו חושפים אותה בפניכם.

אז בלי הקדמות מיותרות, הנה היא לפניכם:

הסוחרים הרווחיים בעולם:

1.ריאליסטי
סוחר מרוויח הוא בראש ובראשונה ריאליסט. הכוונה כאן לאדם שרואה את המציאות כמות שהיא ולא שוגה באשליות ובציפיות.
מהמחקר עולה כי הנזק הגדול ביותר שסוחרים סופגים בשוק ההון הוא כתוצאה מציפיות רווח לא ריאליות.
רבים מאמינים שניתן להרוויח בשוק ההון סכומי עתק תוך פרק זמן קצר ובגלל אמונה זו מושפעת דרך המסחר שלהם.
סוחר רווחי, מציאותי וריאלי יודע שהדרך הנכונה והיחידה להרוויח בשוק ההון היא במנות קטנות, מידי שבוע ולאורך זמן. ברור לו שהחשוב מכול הוא צבירת ניסיון במסחר תוך לימוד מתמיד שלא מסתיי ם לעולם.

2.רואה את הסכנה ולא את הרווח הצפוי
סוחר מרוויח לא מדבר על הרווח או הפוטנציאל שלו, הדברים הללו לא מעסיקים אותו כלל.
סוחר מרוויח פשוט מודע למגבלות של עצמו והוא ממקד את מרבית הריכוז בשמירה מפני טעויות אשר עלולות להוביל להפסד בעסקה.
בניגוד לאחרים שחושבים כל הזמן מה יוביל אותם לעסקה רווחית וכמה הם ירוויחו בה.
מדובר באדם שאיננו בעל בטחון רב בעצמו אלא בעל מודעות עצמית ממעלה עליונה.
סוחר במטרה להרוויח כסף ולא כדי להיות צודק
לסוחר המרוויח יש מודעות מוחלטת לסכנות והמלכודות שקיימות בשוק ההון המשמש כמקור פרנסתו.
את המידע החשוב הזה הוא ממקד בנטרול האגו והאמוציות של עצמו.

3.יתרון היחסי
לסוחר מרוויח יש ידע, שיטה ומומחיות אשר מבדלים אותו מכלל הסוחרים ונותנים לו יתרון יחסי כנגד כולם.
הוא יודע להשתמש ולמצות את היתרון היחסי שבידיו ואין לו ספק שבלעדי ו ההצלחה שלו לא תימשך לאורך זמן.
על כן הוא משקיע ומשכלל את היתרון הזה ומתאים אותו בכל פעם לתנאים המשתנים.

4.תוכנית עבודה
סוחר מרוויח הוא קודם כל סוחר בעל תוכנית מסחר מדויקת וחד משמעית.
הוא לעולם לא יחרוג ממנה ולא ישנה אותה בשל שום התפתחות שהיא. עוד הרבה לפני פתיחת פוזיציה. הסוחר המרוויח מודע לכל התרחישים האפשריים והוא לוקח אותם בחשבון – גם ההפסד!!
חוק מספר אחת
המחקר מגלה חוק מאוד פשוט ואפילו טריוויאלי במבט ראשון:
סוחר מרוויח לעולם לא חורג מגודל העסקה המותאמת לחשבונו ואין קשר כמה הוא בטוח בפוזיציה.
הסיבה לכך, שהוא יודע שבשוק ההון הכול יכול לקרות!

5.מיקוד בעסקה
סוחר מרוויח תמיד מתמקד בעסקה עצמה, הוא לעולם לא סופר את הכסף אלא רק פיפסים.
וזאת משום שמיקוד מוטעה בכסף משפיע על הבחינה האובייקטיבית והנכונה של הפוזיציה.
לימוד מתמיד
הדבר הגרוע ביותר עבור סוחר מרוויח הוא להפסיק ללמוד ולחקור את השוק.
גם הסוחרים הטובים ביותר אלו שמנהלים קרנות ענק מתמידים ללמוד ולחקור את הכלים הטכניים והפונדמנטליים ואת תנועת השוק והשינויים המתחוללים במטרה להתאים עצמו ולשכלל את שיטותיו
סוחר מרוויח גם חוקר את עסקאות העבר שלו כדי ללמוד מהן לעתיד.

6.סבלנות
מעלה חשובה!
מידת הסבלנות של הסוחר היא שהופכת אותו למרוויח. סבלנות לפני הכניסה לעסקה וסבלנות לאורך העסקה.
סוחר מרוויח יודע שהרווחים יגיעו ואיתם גם הכסף, רק עליו לחכות בסבלנות להזדמנות הנכונה, שהכול יעמוד במקום ורק אז לפעול…
זהו,
הרי היא לפניכם, הרשימה המבדילה את הסוחרים המרוויחים מאלו שמפסידים.
כל שנשאר לכם לעשות הוא להטמיע וליישם את העקרונות המאפיינים הללו וגם אתם תוכלו לנצח את הנתון המפורסם ולהפוך לסוחרים מרוויחים.
זכרו, אין צורך להמציא את הגלגל, פשוט פעלו כפי שהמצליחנים פועלים ותהפכו גם אתם למצליחנים

תבניות הרמוניות – דקס

באדיבות אבנר דרעי

תבניות הרמוניות + שיטת עבודה

באדיבות אבנר דרעי

סרטון על תבנית וולף + עסקה

באדיבות לאבנר דרעי

סרטון על תבנית וולף + עסקה כושלת שלמעשה כן הגיע ליעדה

האם הדולר נתקל בקו ההתנגדות שלו?

מחיר הדולר כבר חצה ביום ראשון את רף ה-3.74 שקלים, אך אמש מיהר ליפול בחזרה. גם בעולם ממשיך להתחזק המטבע האמריקני אל מול היורו. האם הדולר בדרך לשבור שיא של שנה שלמה אל מול השקל? על מנת לענות על התשובה, חייבים להכיר כמה מונחים בסיסיים מתחום הניתוח הטכני. כל הסיבות להשקיע באופציות  Call על הדולר, וכל הסיבות להשקיע דווקא באופציות  Put.

 נדנדת הדולר שקל שוב מצליחה לטפס אל גבהים חדשים: ביום ראשון ננעל שערו היציג של המטבע האמריקני על 3.741 ש"ח לאחר שב-12 החודשים האחרונים הצליח הדולר להעפיל לגבהים אלו רק פעם אחת, בשני ימי המסחר הראשונים של חודש אוקטובר. מצד שני, במסחר אמש מיהר הדולר לשנות כיוון ולרדת חזרה לעבר שער יציג של 3.732 ש"ח. האם זהו סימן לכך שהנדנדה שינתה כיוון, לאחר שהדולר מיצה את פוטנציאל העלייה שלו? או שמא הדולר רק עצר "לקחת אוויר", ומגמת העליות עתידה להתחדש בהקדם? השורות הבאות נכתבו על מנת לעזור לכם, הסוחרים, למצוא תשובה מושכלת לשאלות אלו.

 לפני הכול, הנתונים: ב-12 החודשים האחרונים רק בימים ספורים הצליח הדולר להיסחר בגבהים שמעל ל-3 שקלים ו-70 אגורות. ברוב הפעמים זה קרה ליום מסחר אחד או שניים, ואז מיד חזר המטבע האמריקני והתקרר. זה היה נכון גם לגבי ראשית התקופה, לפני שנחלש הדולר לעבר העמקים של 3.40 ש"ח ואף למטה מזה, וזה גם נכון לחודשים האחרונים, מאז שהתחזק המטבע האמריקני. באורח פלא, ההתחזקות תמיד נעצרת קצת מעל ל-3 שקלים ו-70 אגורות. במילים אחרות כבר כעת נמצא הדולר בנקודה קריטית, נקודת מבחן – האם ההתחזקות תיעצר שוב, או שהדולר ימשיך במסעו צפונה וישבור שיאים חדשים?

 על מנת להבין את המתרחש במסחר בדולר חשוב להכיר מונח בסיסי מתחום הניתוח הטכני: קו התנגדות. סוחרים מנוסים בוודאי מכירים את המושג היטב, אך לכולנו שווה להתעכב עליו וללמוד אותו קצת יותר לעומק. קו התנגדות הוא קו דמיוני שמגביל את גרף העלייה של נכס פיננסי – זהו רף פסיכולוגי, שנדמה כ"בלתי עביר" בעיניהם של משקיעים רבים, ובכך הופך לנבואה המגשימה את עצמה. ככל שיותר משקיעים מצפים לכך שאותו נכס פיננסי (מט"ח, מניה, מדד, או כל נכס אחר) ייעצר לפני קו ההתנגדות, כך גדלים הסיכויים שהציפיות יתממשו. וכל פעם שאותו נכס מבצע סיבוב פרסה לפני קו ההתנגדות, כך גדלה החשיבות הפסיכולוגית של אותו רף דמיוני.

 זהו בדיוק מה שקורה כעת לשער הדולר: לאחר  כל כך הרבה פעמים בשנה האחרונה בהן נעצר הדולר באזור ה-3.71-3.72 ש"ח, ולאחר שרק פעם אחת בלבד בתחילת אוקטובר העפיל המטבע האמריקני לעבר שער של 3.763 ש"ח וגם אז מיהר לשנות כיוון ולרדת בחזרה, המשקיעים כבר סקפטיים לגבי יכולתו של הדולר להיסחר ברמות אלו לאורך זמן. הפסיכולוגיה של המשקיעים היא כבר חלק מהנתונים הממשיים של המסחר: משקיעים רבים מוכרים את הדולרים שברשותם כשהמטבע האמריקני מתקרב ל-3.71 ש"ח, אחרים מהמרים כנגד הדולר בעסקאות שורט (מכירה בחסר), או פשוט נמנעים מלרכוש דולרים גם אם הם זקוקים למטבע לצורך נסיעה לחו"ל או ייבוא מוצרים וחומרי גלם. כך מגשימה הנבואה את עצמה, והדולר אכן מבצע את אותה פניית הפרסה לה מצפים המשקיעים.

 האם מדובר במעגל סגור, שממנו אין אפשרות יציאה? עולם ההשקעות היה הרבה יותר רגוע ומשעמם אם התשובה הייתה חיובית. למזלנו, הסוחרים אשר חיים את השוק ונהנים מהריגושים שהוא מספק, בעיקר במסחר אונליין, יודעים שבמסחר אין אף פעם פרות קדושות שלא נשחטות, ושום קונספציה לא מחזיקה מעמד לנצח.

 מה יקרה אם וכאשר יעבור הדולר באופן משמעותי את הרף הנוכחי, ויעבור גם את השיא של 3.763 ש"ח אותו רשם בתחילת אוקטובר? הניתוח הטכני מלמד אותנו שאז יהפוך קו ההתנגדות לרמת תמיכה – לקו פסיכולוגי מסוג הפוך, כזה שמגביל את הירידה בערכו של נכס פיננסי, כזה שהמשקיעים מצפים שהנכס לא יחזור להיסחר מתחתיו. גם רמת תמיכה פועלת באותו אופן פסיכולוגי, והופכת לנבואה המגשימה את עצמה. סוחרים שיצליחו לחזות את המגמה של הדולר יוכלו להרוויח תשואה גבוהה במסחר באופציות בינאריות.

 מה יכול לתת לדולר את הדחיפה הדרושה על מנת לחצות ולשבור את רף ההתנגדות, ולצאת ולחפש גבהים חדשים? סביר להניח שמצבו הכלל עולמי של המטבע האמריקני יהיה זה שייתן לדולר את הדחיפה הדרושה. אילו הדולר יתחזק באופן משמעותי למול מטבעות מובילים אחרים בעולם, נניח אילו שער היורו יירד אל מתחת ל-1.35 דולר, סביר להניח שגם מול השקל הישראלי ישבור הדולר את כל קווי ההתנגדות האפשריים. בינתיים, נכון ליום אתמול, נראה שגם בעולם הדולר לא מצליח לשבור את ההתנגדות: רק אמש התאושש היורו בחזרה 0.2% למול הדולר, והוא נסחר כעת בתמורה ל-1.352 דולר ארה"ב. המשקיעים ביורו דולר יוכלו להרוויח 85% תשואה במסחר באופציות דיגיטליות באתר איזיטרייד.

מסחר אוטומטי באופציות מעו"ף

במסגרת מאמר זה ניידע אותך אודות האפשרות לבצע מסחר אוטומטי באופציות מעוף  על בסיס מערכת ה אף. אמ .אר (FMR ) שלך

כידוע, ישראל נחשבת כמעצמה טכנולוגית, אם נתבונן בתחום המסחר בבורסה נבחין כי אנו עדיין הרחק בשנות ה 90.עד לאחרונה הסוחרים בבורסה הישראלית היו מוצאים עצמם יושבים במשך כל יום המסחר מרותקים למסכי המחשב ללא אפשרות לזוז מהם מאחר ואפילו עזיבה ל " 5 דקות " עשויה לעלות לא מעט, בין אם פספוס הזדמנויות מסחר ובין עם הפסד של כסף רב.

היתרונות במסחר אוטומטי רבים ומגוונים, נסקור בפניך בקצרה מס יתרונות

1.עמידה במשמעת מסחר – ללא השפעות אמוציונליות כאלו או אחרות אשר יגרמו לך לחגור משיטת המסחר שלך אשר בחנת אותה לאורך זמן וראית שהיא משיגה תשואה חיובית

2. שמירה על בריאותך – ישבה דרוכה מול מסכי המחשב במשך כל היום עשויה לגרום לבעיות בצוואר, בגב, עניים ועוד, מה גם שקיימים לחצים נפשיים לא מטעים, כאשר אתה מפעיל תוכנת מסחר אוטומטי ניתנת לך האפשרות לעזוב את מסך המחשב לא מעט שעות.

3.עיסוק בעיסוקים נוספים – תוכנת מסחר אוטומטי מאפשרת לך לעסוק בעיסוקים נוספים מלבד המסחר בבורסה

4.מסחר בניירות ערך נוספים – כאשר אתה סוחר באמצעות תוכנה למסחר אוטומטי אתה יכול לסחור במקביל במספר ניירות ערך, דבר שמבחינה טכנית לא ניתן היות ואתה בן אנוש.

5. השגת יתרון יחסי – כידוע כול הסוחרים בבורסה רוצים להרוויח, על מנת להעלות את הסיכוי להרוויח עליך להשיג יתרונות יחסיים רבים ככל הניתן, אחד מהם והמשמעותי מכולם הוא תוכנת מסחר אוטומטי אשר זמן התגובה שלה להתרחשויות בשוק מהיר פי כמה מתגובה של בן אדם. תוכנה אוטומטית אינה מתעייפת וממתינה להזדמניות המסחר כפי שהזנת לה, תמיד ברמת דריכות של 100% !

הנך מוזמן לצורקשר ולהתחיל לבצעמסחר בבורסה הישראלית אמצעות תוכנת מסחר אוטומטי, כמו כן תוכל להצטרף לקבוצת רכישה בעניין עמלות מסחר עצמאי ושרותי מסחר בבורסה כוללת הטבות ותנאי מסחר אטרטיביים במיוחד, הכוללת אף הטבה בלעדית – ! אפשרו תקלבלת תכונת מסחר אוומטי ללא תשלום !

 מסחר אוטומטיזה GO4IT

גולשים נוספים שקראו מאמר זה קראו גם :

פורום שוק ההון

מסחר בשוק ההון

מסחר בדמו

עדיף לקנות בעת חוזק או חולשה? – שיטות מסחר

המאמר באדיבות מריו רוטר

שיטות מסחר – עדיף לקנות בעת חוזק או חולשה?

(מאמר מאת ג'ף סוונסון. תורגם והורחב על ידי מריו רוטר).

מבחינה רגשית, הרבה יותר קל לקנות לתוך שוק חזק מאשר לתוך שוק חלש. קנייה בשוק יורד מרגישה לא-טבעית. האינסטינקטים שלנו מזהירים שהמחיר עשוי להמשיך לרדת ולגרום לנו להפסדים. מצד שני, מרגיש לנו טבעי מאוד לקנות כאשר השוק עולה לשיאים חדשים. המחיר נע בכיוון שלנו והשמיים הם הגבול! איך הדבר הזה משפיע על שיטות המסחר שלנו?

אך משום שהמסחר מורכב מהיבטים רבים אחרים, מה שמרגיש לנו טבעי או קל הוא בדרך כלל ההיפך ממה שכדאי לנו לעשות. פסיכולוגיית המסחר יכולה לשבור או לבנות אותך ואת חשבון המסחר שלך.

במאמר זה אשווה את שתי אסטרטגיות המסחר השונות הללו בשוק החוזים העתידיים E-mini S&P ואראה איזו מהן מניבה תוצאות טובות יותר.

אנו הולכים ליצור שתי שיטות מסחר. שתי השיטות יבצעו רק עסקאות לונג. שתי השיטות ישתמשו בממוצע נע פשוט (SMA) ל-200 יום כפילטר סביבתי. עסקאות לונג ייפתחו רק אם מחיר הסגירה נמצא מעל ל-SMA ל-200 יום. כל הפוזיציות הפתוחות נסגרות בסוף היום החמישי. עמלות ו-slippage לא ינוכו בבדיקות אלה. כל הבדיקות בוצעו על שוק החוזים העתידיים E-mini S&P  בין ספטמבר 1997 לבין ספטמבר 2011.

קנייה בשיאים חדשים

ראשית הבה ניצור שיטה פשוטה שפותחת לונג אם המחיר יוצר שיא חדש של שלושה ימים. במלים אחרות, כאשר המחיר מבצע פריצה קצרת טווח כלפי מעלה, אנו פותחים פוזיציית לונג. זה ייצג את בדיקת הקנייה לתוך שוק חזק. להלן עקומת ההון.

equity-bkoutequity-bkout

השיטה רווחית, אך יש לנו עקומת הון מכוערת בעלת גרייה עמוקה.

קנייה בנסיגה

במקום לפתוח לונג בשיא של שלושה ימים, אנו נפתח לונג לאחר שלוש סגירות נמוכות יותר ברציפות. שיטה זו תייצג את בדיקת הקנייה לתוך שוק חלש. עקומת ההון שלהלן מתאר את השיטה הזו.

equity-pullbk

equity-pullbk

איזה הבדל! גרף ההון הזה נראה נהדר עד לתנודתיות השוק שהתעוררה בקיץ האחרון. העסקה האחרונה שלנו ספגה הפסד גדול בסוף עקומת ההון שלנו. זכרו שלאף אחת משיטות המסחר הללו אין סטופים. אך הנקודה ברורה. קנייה לתוך חולשה עדיפה על פני קנייה לתוך חוזק.

שתי השיטות הללו משתמשות בפילטר סביבתי על מנת לקחת עסקאות לונג בלבד כאשר השוק הכללי נמצא במצב שורי. אנו מגדירים מצב שורי כמחיר סגירה יומי שנמצא מעל לממוצע הנע ל-200 יום. במהלך השווקים השוריים הללו, קנייה לתוך חולשה קצרת-טווח הניבה תוצאות טובות יותר מקנייה לתוך חוזק קצר-טווח.

הערה – שימו לב:

המאמר לא מתיימר ללמד שיטת מסחר! השיטה הזאת מאוד פרימיטבית וכל מטרתה היא לבחון פרמטר מסוים יחיד כאשר כל יתר הפרמטרים מקובעים.

הבדיקה ממוקדת במצבי שוק שווריים, כאשר המחיר נמצא מעל ממוצע נע 200 יום. לבטח נקבל התנהגויות אחרות במצבי שוק אחרים.

לכתבה המלאה לחץ כאן
 

מהן רמות פיבוט ואיך משתמשים בהן?

המאמר באדיבות FXCM כמו כן אתם מוזמנים להצטרף לדף בפייסבוק FXCM

רמות פיבוט הן רמות מחיר בעל חשיבות טכנית התורמות לקבלת ההחלטות של הסוחר הטכני. רמות הפיבוט הנפוצות ביותר המשמשות את הסוחרים הן רמות פיבוט יומיות. כדי לחשב רמת פיבוט יומית, עליכם לחבר את מחיר השיא, מחיר השפל ושער הנעילה של יום האתמול, ולחלק את הסכום המתקבל לשלוש. זוהי למעשה רמת הציר של יום המסחר הנוכחי.

ראו את הדוגמה הבאה בגרף של ה-CADCHF.

השיא של של הנר המסומן הוא 0.8925, השפל הוא 0.8795, ומחיר הנעילה הוא 0.8865. לאחר שחיברנו את שלושת הערכים הללו וחילקנו בשלוש קיבלנו 0.8861, וזה יהיה רמת הפיבוט היומית עבור הנר הבא.

רמות פיבוט עשויות להוות תמיכה או התנגדות ולהוות נקודות אפשריות לפריצה והיפוך. סוחרים המשתמשים ברמות ציר בדרך כלל יחפשו למכור את הצמד כאשר הצמד שובר מתחת לרמת הציר או לקנות כאשר הצמד פורץ מעל רמת הציר.

בחבילת הגרפים בתחנת המסחר תוכלו להציג את רמות הפיבוט היומיות באופן אוטומטי. תוכלו למצוא זאת בתפריט האינדיקטורים, בקטגוריית Moving Averages.

כל האופציות להשקיע בנפט

מחיר הנפט רושם שיא של 3 חודשים, וכמעט חוצה בחזרה אל מעל לרף ה-100 דולר לחבית , אך האם החששות מפני מיתון עולמי לא יובילו לנפילה במחיר הזהב השחור? כל הסיבות להשקיע באופציות  Call על הנפט, וכל הסיבות להשקיע דווקא באופציות  Put.

הזהב השחור, הלוא הוא הנפט, ממשיך במסעו צפונה: בבורסת הסחורות של ניו-יורק אמש, רשם מחיר הנפט עלייה נוספת של דולר ו-23 סנט, או 1.3%, בדרך למחיר נעילה של 99 דולר ו-37 סנט לחבית. במהלך יום המסחר הצליח הזהב השחור אפילו לגעת לרגע במחיר של 99 דולר ו-84 סנט לחבית, אך לא לחצות את הרף הפסיכולוגי החשוב של 100 דולר לחבית.

מזה שבועות ארוכים שאנו עוקבים בסקירות שלנו על העלייה המתמשכת במחירי הנפט, שנמצאים כעת בשיא של שלושה חודשים. לפעמים נדמה שמחירי הנפט איבדו את הקשר שלהם לכלכלה הריאלית – הם עולים גם בתקופות של אופוריה לגבי סיום אפשרי של משברי החוב במדינות אירופה, אבל גם בשבועות של פסימיות ושל ירידות בשוקי המניות ובאופציות על הנפט.

לפחות לפי המתרחש בשוק אתמול, מחיר הנפט עדיין קשור בטבורו למתרחש בכלכלה הריאלית ולמצב הרוח בבורסות: את היום פתח הנפט בירידה, על רקע הירידות בשווקים הפיננסיים באירופה ועל רקע התפוגגות האופטימיות שהשרו הממשלות החדשות הצפויות ביוון ובאיטליה. המעבר לעליות הגיע ביחד עם המעבר של מדדי וול-סטריט לירוק, בעיקר על רקע פרסום נתון מאקרו חיובי בתחילת היום בארה"ב: נתון המכירות הקמעונאיות בארה"ב בחודש אוקטובר, שרשם גידול מפתיע של 0.5%, לעומת ציפיות בשוק לגידול מתון של 0.3% בלבד. לאור העלייה במכירות הסיטונאיות, ציפו המשקיעים בנפט כי ארה"ב תצליח להתחמק ממיתון, ומכאן שלא תיגרם פגיעה בביקוש לנפט בארה"ב.

ועם זאת, השבריריות של מצב הרוח בשווקים, לאחר שאמש ננעלה אירופה בירידות (הקאק הצרפתי עם נפילה של 1.9%) בעוד ארה"ב נסגרה בעליות (בהובלת הנאסד"ק שטיפס 1.1%) עשויה להביא לתנודתיות ועצבנות גם במסחר בנפט. לאורך זמן לא יכול הנפט לגלות עמידות בפני ירידות במדדי המניות ובפני סימנים למיתון בכלכלה הריאלית. נזכיר רק שבמהלך המשבר של 2008-2009 רשם הנפט מסע זינוקים חסר כל תקדים היסטורי, אשר נגמר בהתפוצצות אדירה של הבועה. קשה להעריך שכעבור זמן כה מועט יתפתו המשקיעים בעולם להאמין כי הנפט יכול לרשום עליות משמעותיות לאורך זמן גם כאשר הבורסות יורדות והתל"ג מתכווץ.

מי שסוחר באופציות דיגיטליות על מחיר הנפט ירצה בוודאי לחכות מול מסך המחשב היום בשעה 16:30 שעון ישראל, 10:30 שעון החוף המזרחי של ארה"ב, אז תפרסם מחלקת האנרגיה של הממשל האמריקאי את הנתון השבועי בדבר מלאי הנפט הגולמי בכלכלה הגדולה בתבל. הנתון, המתפרסם מדי שבוע בכל יום רביעי, משפיע באופן קבוע על מחירי הנפט בשוק. לפי משאל שערכה סוכנות הידיעות הכלכלית בלומברג בקרב אנליסטים, הצפי בשוק הוא לירידה בהיצע הנפט בארה"ב. מסחר אונליין בנפט יכול להקנות תשואה גבוהה במיוחד.

בזמן שבבורסת הסחורות של ניו-יורק ניסה הנפט לחצות את רף ה-100 דולר, התחוללה אמש בעיר דרמה מסוג אחר: בית המשפט המקומי פסק לטובת עיריית ניו-יורק, אשר לילה קודם לכן פינתה את מחנה האוהלים הגדול של אנשי המחאה החברתית בארה"ב, לא הרחק מרחוב וול, הלוא הוא וול-סטריט, שבו שוכנת הבורסה הידועה והחשובה בתבל. יושבי מחנה האוהלים, שהזכיר במידה רבה את שדרות רוטשילד של הקיץ האחרון, קיוו לפסיקה שתאפשר להם לשוב לגן הציבורי הסמוך, על מנת להמשיך ולהפגין למען צדק חברתי.

הסבר על קומאר

באדיבות עמית גניש

הסבר על קומאר