עברית     English

נתוני הנדל"ן הרימו את וול סטריט – מה יקרה באחד העם?

22 בדצמבר 2011 | מאת: | פורסם ב כללי

עלייה בלתי צפויה בהתחלות הבנייה בארה"ב שלחה את וול-סטריט לעליות של כ-3%. קודם לכן נצבעה אירופה בירוק, בעקבות נתוני מאקרו טובים והנפקות מוצלחות של אג"ח ממשלתי, אך האם הראלי יימשך גם היום?  כל הסיבות להשקיע היום באופציות  Call על המדדים בתל אביב ובעולם, וכל הסיבות להשקיע דווקא באופציות  Put.

 רכבת ההרים בשוקי העולם נמשכת, ואמש הגיע תור העליות: זינוקים נאים נרשמו אמש בכל מדדי המניות המובילים באירופה ובארה"ב, והם מייצרים רוח גבית ירוקה מאוד לפתיחת המסחר הבוקר באחד העם. בין היתר מדובר בקפיצה של 2.9% במדד הדאו ג'ונס, 3% במדד ה-S&P 500, 3.2% במדד הנאסד"ק. באירופה זינקו הקאק הצרפתי והדאקס הגרמני ב-2.7% ו-3.1%, בעוד הפוטסי הבריטי מפגין איפוק וצניעות אנגליים ומטפס 1% בלבד.

 האם גם היום יימשכו העליות? האם הצבע הירוק ששלט אמש בשוקי חו"ל יכול להעיד על מגמה חדשה? האם הבורסה הישראלית, שנסגרה אמש במגמה מעורבת, עתידה להינעל היום בעליות שערים בולטות? המשקיע האחראי ייזהר מלהסיק מסקנות חפוזות. כדאי לזכור שרק יום קודם לכן, פתחו מדדי וול-סטריט את השבוע הלועזי החדש בירידות שערים. כדאי לזכור גם שבתקופה האחרונה נוטים השווקים הפיננסיים בעולם לתנודתיות מרובה, שלא לומר "מאניה-דיפרסיה" או אפילו "סכיזופרניה".

 אך יחד עם הזהירות, יש גם מקום לאופטימיות. תל-אביב, וגם אירופה, ללא ספק ייהנו הבוקר מרוח גבית ירוקה, גם אם אין בכך כדי להבטיח מה תהיה תמונת המצב בשעת הנעילה בסוף היום. כדאי מאוד להבין לעומק את הסיבות לעליות השערים של יום אתמול, על מנת לגבש הערכה מושכלת לגבי הסיכוי שהעליות יימשכו והסיכון שייעצרו. מסחר באופציות דיגיטליות מאפשר לכם להרוויח גם מירידות שערים.

 את יריית הפתיחה לעליות באירופה, סיפק אמש מדד "ביטחון העסקים" הגרמני, אשר מנסה למדוד את הסנטימנט ואת התחזית העסקית של המנכ"לים בסקטור הפרטי, בכלכלה הגדולה ביותר בגוש היורו. עלייה בלתי צפויה במדד הזה גרמה למדדים המובילים ביבשת לטפס מעלה, כאמור בהובלת המדד הגרמני.

 חדשות טובות נוספות סייעו לבורסות אירופה לרשום יום ירוק במיוחד: הכוונה היא להנפקות אג"ח מוצלחות שביצעו ממשלות ספרד ואיטליה, בריבית נמוכה ביחס לתקופה האחרונה. עוד סייעה לשווקים הידיעה כי הבנק המרכזי האירופי ישיק היום אגרות חוב חדשות ואטרקטיביות, לטווח של 3 שנים עם אפשרות קורצת לפירעון מוקדם.

 בהמשך הערב, כאשר בורסות ארה"ב פתחו את יום המסחר שלהן, חדשות כלכליות טובות נוספות שפכו עוד קצת שמן למדורת העליות: הכוונה היא כמובן לנתוני הנדל"ן המוצלחים והמפתיעים שפרסמה מחלקת המסחר של הממשל הפדרלי. מהנתונים עולה, כי מספר התחלות הבנייה בחודש נובמבר קפץ ב-9.3% ביחס לחודש שקדם לו, בזמן שהאנליסטים ציפו דווקא לקיפאון. ניתן לסחור על וול סטריט באופציות דיגיטליות באיזיטרייד.

 בנובמבר התחילו בבנייתם של 685 אלף מבנים למגורים ברחבי ארצות הברית, יותר מאשר ב-18 החודשים שקדמו לו. עלייה דומה נרשמה גם במספר אישורי הבנייה שהוצאו בנובמבר, נתון המעיד על אופק חיובי לחודשים הבאים.

 כפי שהמלצנו כבר בסקירת המסחר שלנו ביום ראשון, כדאי לעקוב על שורה של נתוני נדל"ן נוספים שעתידים להתפרסם בארה"ב השבוע, אשר אמש נוכחנו כולנו לדעת עד כמה הם יכולים להשפיע על מהלך המסחר בארה"ב ובעולם: היום בערב, בשעה 17:30 שעון ישראל (שעה 10:00 בבוקר שעון ניו-יורק), יתפרסמו נתוני מכירות הבתים הקיימים לחודש נובמבר, ובשוק מצפים שהנתון יעמוד על 5.03 מיליון דירות ובתים, עלייה מינורית במיוחד ביחס לאוקטובר.

 ביום שישי, באותה השעה, יתפרסמו נתוני המכירות של בתים חדשים ובשוק מאמינים כי נמכרו 313 אלף דירות ובתים חדשים, עלייה קלה מאוד ביחס לחודש שעבר.

עקב תקנות הרשות לניירות ערך הורדנו את האפשרות להגיב לפוסטים.
רוצה ללמוד לסחור? יש לך שיטת מסחר ונמאס לך לשבת מול המחשב? - כנס לדף המוצרים כדי לקבל פתרון  
 


מאמרים קשורים:

  1. ברננקי איכזב את וול-סטריט – איך יגיבו באחד העם?
  2. כל האופציות להשקיע בנפט
  3. משאל העם ביוון הפיל את השווקים – האם נראה היום תיקון?
סגור לתגובות על נתוני הנדל"ן הרימו את וול סטריט – מה יקרה באחד העם?

מאת:

כותב זה פירסם 6 מאמרים עד כה. מידע נוסף על כותב זה יפורסם בעתיד.

Comments Closed

התגובות סגורות.