עברית     English

הסוד מאחורי הבונוס של חברות המט"ח

10 בנובמבר 2011 | מאת: | פורסם ב מט"ח

באדיבות דודי מחפוד

אז מאיפה באמת באים כל המתנות האלה?

עלות מוצרי השיווק האלה נאמד בכמה עשרות אלפי שקלים או  3-5 אלפים ללקוח בודד אם תרצו. אם נבדוק נגלה שחשבון המסחר שלנו הוא ללא עמלות, מלבד הרווח בין מחיר הקניה למחיר המכירה. הרי מובטח לנו עסקאות בעמלות נמוכות ללא דמי ניהול או עמלות כאלה ואחרות כפי שיש בבנקים. שמדובר בבנק ואנחנו רוצים לעבור מחשבון לחשבון אנחנו יודעים שכל המתנות מתקבלות מתוך ידיעה שנשלם את המתנות האלה מתישהו, לדוגמה ישנם בנקים שמבטיחים לנו סכום כספי במזומן ו/או הלוואות ללא ריבית ו/או חשבון ללא עמלות למספר שנים. אנחנו מודעים לכך שבבוא היום לבנק ישתלם לתת לנו את המתנות האלה בתמורה לעמלות ו/או פעולות שנבצע בחשבון שלנו.

חברות המט"ח לעומת זאת לא נהנים מעמלות אלה, הן מתחייבות שאנחנו נשלם רק בעבור העסקאות שנבצע. אי לכך מתבקש להבין שמתוך העמלה שנשלם בעבור פתיחת עסקאות, המתנות מתקבלות. אז איך זה שהחברות הפורקס  יכולות לשלם בעבור האייפוד, אייפון, לפטופים , בונוסים כספיים וכו'? אני אתן פירוט מדוייק כיצד.

 בונס מחושב ע"י מחזורים שהלקוח אמור לבצע בעזרת  חישוב שכל מליון דולר נפח מחזור מסחר = 100$ בונוס.

בפועל ניקח את הצמד הכי זול ונפוץ EUR/USD  העמלה המשולמת בממוצע הינה בין 2-3 פיפס.

כל מליון דולר מחזור שווה עמלה של 200-300$ לחברה. אך איך החברה תוודא שהם לא יפסידו את הבונוס?  ע"י חיוב הלקוח במחזור מסחר שנע בין 20-40 מליון דולר. ישנם חברות שגם יגבילו את הלקוח בזמן ויחייבו אותו לבצע את המחזור הנ"ל תוך זמן קצוב של חצי שנה, אחרת הבונס יתבטל. במידה והלקוח ירצה לבצע משיכה הבונוס יתבטל או במידה ומדובר במכשיר כגון אייפד או אייפון החברה תיקח את המחיר עלות שנקבע על ידה. אבל בואו נבין נקודה חשובה..  כמה שילמנו על המתנה?  4000$  זה מחיר המתנה.  וקיבלנו מוצר ששוה לכל היותר 1500ש"ח היות והחברה קנתה כמות מסחרית ואנחנו שילמנו על המתנה מחיר מופקע. לא רק ששילמנו אלה גם היינו נתונים ללחץ מחזורים גבוה אשר יגבה מחיר כבד מאיתנו כסוחרים.

מה חברה עושת שוק הרויחה?

החברה כרגע הרויה את הכסף שהלקוח הפסיד.  ויתרה על כך, אם התחייבה לבונוס במזומן היא כנראה לא תצתרך לשלם אותו כי הלקוח יפסיד בעוד מועד, ובמידה וצלח דרכו..  הם את שלהם כבר הרוויחו ועוד ימשיכו להרוויח..

אז בפעם הבאה שחברת פורקס מציעה מתנות..   חשוב לזכור "אין ארוחות חינם" לחשוב פעמיים אם זה משתלם.

עקב תקנות הרשות לניירות ערך הורדנו את האפשרות להגיב לפוסטים.
רוצה ללמוד לסחור? יש לך שיטת מסחר ונמאס לך לשבת מול המחשב? - כנס לדף המוצרים כדי לקבל פתרון  
 


מאמרים קשורים:

  1. מה חברות המט"ח לא מספרות לנו..
סגור לתגובות על הסוד מאחורי הבונוס של חברות המט"ח תגים: , , ,

מאת:

ליאור כהן ,סטודנט לראיית חשבון , סוחר במט"ח, מפתח רובוטי מסחר אוטומטי ,הבעלים של האתר הזה ושל מקבילו סקירות בשוק ההון - CmReviews ושל הבלוג StraTrade

כותב זה פירסם 63 מאמרים עד כה.

Comments Closed

התגובות סגורות.