עברית     English

מה חברות המט"ח לא מספרות לנו..

10 בנובמבר 2011 | מאת: | פורסם ב מט"ח

באדיבות דודי מחפוד

לעיתים יוצא לי לראות כל מיני המלצות הזויות לסוחרים מתחילים וגם כאלה שמתקדמים, בפורומים ובלוגים של סוחרים וכאלה הממליצים על חברות.  החלטתי לתת קצת חומר למחשבה ל "לא מבינים" מה עומד מאחורי המלצות אלה.  אני רוצה לתת פירושים לכמה המלצות שנתקלתי ברשת מה לדעתי עומד מאחורי ההמלצות ההזויות.

כאשר אומרים לכם שמתחייבים לסטופ לוס בנקודה בכל תנאי השוק, מה זה אומר?

אם חברה יכולה להתחייב על סטופ בנקודה, זאת אומרת שהיא חברה עושת שוק. חברה כזאת תכבד כל מחיר שיוצג. אולי היתרון הוא שבמידה ועובדים עם עושי שוק טוב, (לא מכיר "טוב" כאלה בארץ) אז אנחנו יודעים שגם אם יש גאפ, לטוב ולרע המחיר יכובד. לרוב, כאשר יתנו לכם כזאת "מתנה" כדאי מאוד לבדוק מה המינימום סטופ מותר ומה הספרד. מבדיקה שלי, בדרך כלל משלמים יותר עמלה ומנסים להתנער מקרקפנים ע"י זה שמגבילים אותם בסטופ של לפחות 10 פיפס. קרקפן מן הסתם לא יוכל לעבוד עם סטופ מינימלי של 10 פיפס, היות והוא עובד על מינוף גבוהה ורווח של 3-5 פיפס בערך.

כאשר אומרים לכם, ביצוע מידי של פתיחה וסגירת עסקה ללא דיחוי, למה מתכוונים? 

אולי זה אחד הדברים החשובים ביותר שצריך לדעת מעבר לכל נושא המסחר עצמו. במידה ועובדים עם מערכת שיכולה לקבל עסקאות במידי, ללא דיחוי. מדובר על מערכת טובה מאוד, בעוד שלרוב מערכות של עושי שוק יסכלו עסקאות. אתם תרצו להיכנס והמערכת תעשה reject, תלחצו שוב ושוב אבל העסקה לא תיכנס לפעולה. החמור ביניהם הוא המקרה ההפוך, תרצו לצאת מהעסקה והמערכת לא תיתן לכם. זה דבר איום כאשר מחזיקים פוזיציה ורואים איך היא מתהפכת ונשארים חסרי אונים אל מול הערכת שכרגע מפסידה לנו את כל הכסף.  לא מקנא במי שחווה את זה.  אם כך אנחנו מבינים שבכדי לעבוד עם מערכת צריך לבדוק אותה היטב. דרך נוספת לדעת מול מי אנחנו עובדים היא ע"י זה שאנחנו מנסים לסגור עסקה, היא נסגרת במידית אבל יש איזה בריחה של חצי פיפס לטוב ולרע. אז בסבירות גבוהה אנחנו יודעים שאנחנו סוחרים מול השוק ולא מול עושי שוק. (ישנם עושי שוק שיודעים לחקות התנהגות דומה רק על מנת שלא נזהה אותם כעושי שוק)

כאשר אומרים לכם שיש התחייבות לעמלת מסחר קבועה שאינה משתנה, למה מתכוונים?

המחירים בשוק משתנים מרגע לרגע, ככל שיש יותר חוסר וודאות המחיר עולה וככל שהשוק יותר רגוע המחיר מתייצב, נע בעשירית הפיפס לכאן או לכאן. אז נשאלת השאלה מול מי אני סוחר בעצם? האם אני סוחר מול השוק או שאני סוחר מול חברה שמרוויחה מההפסדים שלי?  ואם אני סוחר מול חברה שמרוויחה מההפסדים שלי, מדוע אני צריך לשלם עמלה קבועה, הרי גם ככה בסופו של דבר אני אמור להפסיד לא? מוזר לי שאנשים לא מבינים לפעמים את הניגוד אינטרסים שבין הסוחר לבית מסחר במקרה כזה. נכון, אז מספרים לכם סיפור, שמי שעובד עם ecn הספרד ניפתח ויכול להגיע ל- 10 פיפס ויותר.  99.8% מהפעמים זה לא קורה, אז בשביל זה  לעבוד עם חברה שרוצה שאפסיד?

כשאומרים 14 ימי עסקים למשיכות רווחים או קרן, למה מתכוונים?

כאשר אנו מבינים שמטרתם של עושי שוק זה להרוויח את כספי הלקוח אז צריך לחשוב איזה אינטרס יש להם לשלם או להחזיר לנו את כספי הקרן ו/או אם יש בכלל, רווחים. ההסתברות אומרת שככל שהכסף נמצא יותר בחשבון המסחר כך גובר הסיכוי שהסוחר יסחור בכספו עד מחיקת התיק. לסוחרים חדשים בדרך כלל יש סוג של דגדוג באצבעות, להיכנס או לא להיכנס, סוג של דילמה שלכולם יש. רק שסוחרים מתחילים נוטים לעשות הרבה יותר טעויות בהתחלה, כולל מינופים גבוהים מהרגיל.  בתאכלס, זה לא שהחברות לא יכולות לשלם את הכסף במידית, הם יכולות, פשוט לא רוצות. חשבון הבנק נמצא בדרך כל קרוב לבית העסק והם מבלים שם לפחות פעם ביום לבצע הפקדות או משיכות. אז מה עוצר אותם?  עושי שוק לא יעודדו את הלקוח למשוך רווחים בכדי להגן על עצמו שכן הרווחים יוצאים מכיס החברה. לעומת זאת חברה שאינה עושת שוק תעודד מאוד לקוח למשוך רווחים, היות והיא מרוויחה רק אם הלקוח אינו מפסיד. בנוסף  בחברה שאינה עושת שוק להחזקת כספי הלקוח אין משמעות ולכן תעביר בקשת משיכה עוד באותו היום.

יש שאלות?  go2dudy@walla.com    שלחו לי למייל..

עקב תקנות הרשות לניירות ערך הורדנו את האפשרות להגיב לפוסטים.
רוצה ללמוד לסחור? יש לך שיטת מסחר ונמאס לך לשבת מול המחשב? - כנס לדף המוצרים כדי לקבל פתרון  
 


Nאין מאמרים קשורים.

סגור לתגובות על מה חברות המט"ח לא מספרות לנו.. תגים: , , ,

מאת:

ליאור כהן ,סטודנט לראיית חשבון , סוחר במט"ח, מפתח רובוטי מסחר אוטומטי ,הבעלים של האתר הזה ושל מקבילו סקירות בשוק ההון - CmReviews ושל הבלוג StraTrade

כותב זה פירסם 63 מאמרים עד כה.

Comments Closed

התגובות סגורות.