עברית     English

הסבר על קירקוף

4 באוקטובר 2011 | מאת: | פורסם ב כללי, פסיכולוגית מסחר

באדיבות נועם פלד

קירקוף מקצועי הוא סוג המסחר הכי פחות מסוכן בשוק. ועם כל הכבוד לניסיון להעריך מספר פיפים, קירקוף הוא סגנון מסחר ולא מספר פיפים. כשאני מקרקף, אני מנסה לרכוב בגרף דקה על מגמה של טיימפריים גדול יותר, באזורים ובתזמונים שבהם הסבירות שהמחיר יבקר במחוזות רווחיים עבורי, היא גדולה מאוד.

כשעובדים בצורה כזאת, לא חייבים לסכן חצי חשבון על עשרה פיפים כדי לעשות כסף – ולא אכפת לך לשים סטופ גדול יותר כשהסיכוי מהותית מאוד לטובתך. כיוון שזמן החשיפה שלך בטריידים כאלה הוא בד"כ קצר, אפשר לקחת ארבעה חמישה טריידים כאלה ביום במינוף לא היסטרי ולצאת ברווח מצויין בסוף היום, אחרי שרוב שעות היממה אתה בכלל לא חשוף לפגעי השוק. וזה לטעמי החלק החשוב, כי אני שונא להיות חשוף לסיכונים ושונא את הזגזוג של השוק שיכול לנוע מרווח מצויין ברגע אחד להפסד גדול שתי דקות אחריו. ובגלל אופי נקודות הכניסה, בחלק מהמקרים אפשר לפדות חצי ברווח טוב תוך כמה דקות, להזיז סטופ ולנסות לפדות תנועה גדולה יותר – ואז גם את זה אתה עושה בחשיפה מינימלית ביותר, כי הסיכון היחיד הוא שמצב קיצון נדיר בשוק ייצור גאפ שלא יאפשר כיבוד של הסטופ שלך. (ובד"כ אירועים כאלה קורים רק בזמן חדשות קריטיות, מה שמאפשר לך כמעט תמיד להימנע מהישארות בפוזיציה במצב הזה.)

יתרון גדול נוסף הוא שכשאתה לא פתוח ביותר מטרייד אחד בו זמנית, כל טרייד חדש נפתח בחישוב מספר לוטים עדכני וכיוון שמדובר באחוזים מאוד גבוהים של טריידים רווחיים, הגידול האקספוננציאלי בחשבון מתאפשר אפילו בתוך יום המסחר.

דוגמא לניהול כספי שתעזור להבין כמה סקלפינג יכול להיות משתלם (נתחיל מתרחיש אופטימי אידיאלי ונמשיך בתרחיש הפסימי):
נגיד ויעד הרווח הממוצע בטרייד סקלפ הוא 10 פיפים. (כאמור, חלק מהם מניבים הרבה יותר, חלק פחות – אבל אצל סקלפר מקצועי מעל 90% מהם נסגרים ברווח והרווח הממוצע גדול בהרבה מההפסד הממוצע)
במינוף של 1:20 – כזה שגם סטופ של 50 פיפס בו לא גורם לרוב האנשים להתרגש – כל עשרה פיפים הם 2% מהחשבון. (ובטרייד סקלפ מקצועי, הסיכוי שייתפס סטופ של 50 פיפס הוא קלוש עד אפסי – אם מוצב סטופ הוא רק למקרה אסון, כך ש50 פיפס הם רק סטופ בטיחות אסוני של 10% מהחשבון)
בואו ונניח חמישה טריידים כאלה ביום (וביום סביר אפשר למצוא הרבה יותר מחמישה כאלה, אפילו רק על צמד בודד).

הסוחר הסביר, זה ששומר על גודל לוט קבוע, היה עושה מהם 10% ביום ו50% בשבוע ו200% בחודש. זה אחלה רווח, אבל כיוון שאנחנו פתוחים בכל רגע נתון בלא יותר מאשר טרייד אחד, אין בעיה לעדכן את גודל הלוט לפי מינוף קבוע של גודל החשבון שגדל בעצמו מטרייד לטרייד – וכך מדובר ב1.02 בחזקת 5 = 10.4% ביום – או בחישוב שבועי של 25 טריידים 1.02 בחזקת 25 = 64% שבועי, או בחישוב חודשי של 100 טריידים 1.02 בחזקת 100 = 524% חודשי…

אז כן, החיים לא כאלה מושלמים, אז בואו נתחיל לרבע את הפינות המעוגלות: נניח שפעם בשבוע קורה אסון בשוק ונתפס לנו סטופ של 50 פיפס ונניח שאחד לחמישה טריידים, מבין שאר הטריידים, נסגר בהפסד של 10 פיפים. (*כזכור, טריידים יכולים להיסגר גם ברווח גדול יותר מעשרה והפסדים, אם קורים, בד"כ נסגרים בפחות, אבל בואו נתאר תרחיש של שבוע לא טוב למקצוען שלנו)

עכשיו יש לנו כל יום רק 1.02 ברביעית כפול 0.98 = 6% ביום – ופעם בשבוע יש טרייד אסוני של 50 פיפס = 10% הפסד –> במקום 64%, רק 20% בשבוע ויותר מ100% בחודש.

אם אתם מבינים את הפוטנציאל, קל לשים לב שגם אם יש לנו שלוש פעמים בשבוע טרייד אסוני של 50 פיפס הפסד (ובמצב כזה סקלפר מקצועי אמור לעשות בדק בית…), בהנחה ששאר הטריידים נשארים בסטטיסטיקה של חמש פעמים ביום עשרה פיפים, עדיין מדובר ברווח של כ13% בשבוע ו 61% בחודש.

אז נכון, את כל החישובים האלה אפשר לעשות על כל שיטת מסחר, אבל סקלפינג מאפשר לך לבודד סיכונים ולצמצם חשיפה – וכך לנצל את הגידול האקספוננציאלי טוב יותר.

בכל מקרה, כאמור, זה למקצוענים בלבד. אם אין לך מתודולוגיית מסחר שנותנת לך יתרון סטטיסטי ממש ממש חזק, זה באמת לא יעבוד.

עקב תקנות הרשות לניירות ערך הורדנו את האפשרות להגיב לפוסטים.
רוצה ללמוד לסחור? יש לך שיטת מסחר ונמאס לך לשבת מול המחשב? - כנס לדף המוצרים כדי לקבל פתרון  
 


Nאין מאמרים קשורים.

מאת:

ליאור כהן ,סטודנט לראיית חשבון , סוחר במט"ח, מפתח רובוטי מסחר אוטומטי ,הבעלים של האתר הזה ושל מקבילו סקירות בשוק ההון - CmReviews ושל הבלוג StraTrade

כותב זה פירסם 63 מאמרים עד כה.

Comments Closed

תגובות (1)

  1. […] למאמר " הסברים על קירקוף" לחץ כאן […]